3:1
(1:0, 0:1, 2:0)
9. kolo, Číslo zápasu 50 (Základná časť) STEEL Arena Košice 3952 divákov

Košice v šlágri zdolali Nitru

KOŠICE 5. októbra (SITA) - Hokejisti Košíc zdolali hráčov Nitry 3:1 v šlágri piatkového programu 9. kola Tipsport ligy 2018/2019.

O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine, po druhej bol stav nerozhodný 1:1. V 43. minúte dosiahol víťazný gól Jakub Suja a o tri minúty neskôr pridal poistku v presilovke piatich proti trom Marcel Haščák. Košičania bodovali naplno v treťom zápase v sérii a sú lídrami tabuľky.

HC Košice - HK Nitra 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 6. L. Nagy (Pretnar), 43. Suja (Galamboš, Netík), 46. Marcel Haščák (Pretnar) - 39. Lantoši (Blackwater, Marek Slovák)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Rencz - Bogdaň, Váczi
počet divákov: 3952

Košice: Habal - Pulli, Pretnar, Šedivý, Čížek, Dudáš, McDowell, Koch, Š. Petráš - L. Nagy, Brophey, Spilar - Kafka, Galamboš, Netík - Suja, Krajňák, Marcel Haščák - R. Žitný, Klíma, Hričina
Nitra: Foltán - McCormack, Mezei, Rácz, Rais, A. Sloboda, Miroslav Pupák, Fominych, Mrázik - Scheidl, Marek Slovák, Lantoši - L. Hrušík, Bortňák, B. Rapáč - Blackwater, D. Richard, S. Buček - Pätoprstý, Čaládi, J. Šiška