9. kolo, Číslo zápasu 49 (Základná časť) Niké Aréna Žilina 502 divákov

Žilinčan Kučný gólom 11 sekúnd pred koncom III. tretiny rozhodol duel proti Liptovskému Mikulášu

ŽILINA 5. októbra (SITA) - Hokejisti Žiliny získali tri body v súboji s Liptovským Mikulášom za víťazstvo 4:3 v piatkovom zápase 9. kola Tipsport ligy 2018/2019.

Žilinčania sa tesne pred prvou sirénou dostali do vedenia 2:1 dvoma zlepenými gólmi Petra Beránka a Michala Bártu, no to Liptákov nezlomilo. Štyridsaťosem sekúnd po začiatku III. tretiny vyrovnal Maroš Piatka na 3:3, ale 11 sekúnd pred koncom tretej časti definitívne rozhodol domáci obranca Jiří Kučný.

MsHK DOXXbet Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Góly: 19. Beránek (Matejka, Hvila), 20. Bárta (Balej, Jankovič), 38. Hvila (Bagin, Matejka), 60. Kučný (Hvila, J. Ručkay) - 2. Richard Huna (Róbert Huna, Nádašdi), 36. Vybiral (Števuliak, Piatka), 41. Piatka (Oško, Števuliak)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner - Šefčík, Kacej
počet divákov: 502

Žilina: Horčička - Jankovič, Kučný, Bagin, Žilin, Matejka, Piegl, Pastor, Mendrej - Balej, J. Ručkay, Bárta - Rudolf Huna, Surovka, Jenčík - Hvila, Síkela, Beránek - F. Ondruš, Dominik Rehák, Hrazdíra
L. Mikuláš: Kislicyn - Nádašdi, Mezovský, R. Suchý, Kurali, Korím, J. Nemec, Fereta, Matej Bača - Róbert Huna, Richard Huna, M. Kriška - J. Sukeľ, A. Lištiak, Uram - Oško, Piatka, Števuliak - Vybíral, Uhrík, L. Žiak