4:1
(2:1, 0:0, 2:0)
8. kolo, Číslo zápasu 48 (Základná časť) Tipsport Aréna Nitra 1515 divákov

Nitra si doma poradila so Žilinou

NITRA 2. októbra (SITA) - Hokejisti Nitry v utorkovom zápase 8. kola Tipsport ligy 2018/2019 zdolali na domácom ľade hráčov Žiliny 4:1.

Do vedenia išli favorizovaní Nitrania už v 7. min zásluhou Matúša Raisa. Na úvodný gól dokázali "vlci" odpovedať o štyri minúty neskôr, keď sa presadil Jiří Kučný. Vyrovnaný stav však netrval ani minútu a Žilina pod Zoborom opäť prehrávala. Postaral sa o to Branislav Rapáč, ktorého gól tak mal prívlastok víťazný.

Triumf domáceho tímu spečatil v záverečnej tretej tretine dvoma gólmi Erik Čaládi.

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 7. Rais (Blackwater, S. Buček), 11. B. Rapáč (L. Hrušík), 51. Čaládi (Marek Slovák, M. Versteeg), 52. Čaládi (S. Buček) - 11. Kučný (Rudolf Huna, J. Ručkay)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: M. Versteeg 5 min za hrubosť + 20 min osobný trest - Kučný 20 min osobný trest, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich - Michal Orolin, Cegáň
počet divákov: 1515

Nitra: Foltán - McCormack, Mezei, Miroslav Pupák, Rais, Rácz, M. Versteeg, Fominych, A. Sloboda - Scheidl, Marek Slovák, Lantoši - L. Hrušík, Bortňák, B. Rapáč - Blackwater, D. Richard, S. Buček - Pätoprstý, Čaládi, J. Šiška

Žilina: Horčička - Pastor, Kučný, Bagin, Žilin, Matejka, Piegl, Mendrej - Balej, J. Ručkay, Bárta - Rudolf Huna, Surovka, Jenčík - Hvila, Dominik Rehák, Beránek - F. Ondruš, Síkela, Hrazdíra