2:4
(0:0, 0:1, 2:3)
8. kolo, Číslo zápasu 46 (Základná časť) ZŠ Pavla Demitru, Trenčín 2722 divákov

Trenčín s prvou domácou prehrou v sezóne, podľahol Zvolenu

TRENČÍN 2. októbra (SITA) - Hokejisti Trenčína podľahli na domácom ľade Zvolenu 2:4 v utorňajšom zápase 8. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019.

Hráči Dukly po štyroch tohtosezónnych víťazstvách ťahali doma prvýkrát za kratší koniec.

Trenčania v utorok začali strieľať góly až v tretej tretine a zásluhou Milana Bartoviča a Tibora Vargu sa im v 50. min podarilo otočiť nepriaznivý stav duelu na priebežných 2:1. Hostia však prijali "hodenú rukavicu" a už o dve minúty neskôr vyrovnal Adam Drgoň. Gól Zvolenčanov naštartoval a v 57. min za Michalom Valentom rozvlnil sieť Petr Ulrych. "Vojaci" v snahe vyrovnať v závere skúsili hru bez brankára. Ponúknutú šancu na gól do prázdnej bránky využil Michael Vandas, ktorý spečatil víťazstvo Zvolena.

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Góly: 46. Bartovič (Holenda, Sádecký), 50. T. Varga (Bartovič) - 28. Vandane (Handlovský, Špirko), 52. A. Drgoň (P. Zuzin, Obdržálek), 57. Ulrych (Špirko, Vandas), 60. Vandas (Špirko, Zeleňák)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: J. Švec (Trenčín) 10 min osobný trest, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Kókai - Synek, Vácszi
počet divákov: 2722

Trenčín: M. Valent - Holenda, Rýgl, L. Bohunický, Cebák, Marek Hudec, T. Bokroš, Martiška, Špankovič - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, Bližňák, T. Varga - J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec

Zvolen: Skapski - Pöyhönen, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Michal Roman, A. Drgoň, Ulrych, Halama - Handlovský, Špirko, Vandas - Obdržálek, Holovič, Šišovský - P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan - Andrisík, S. Petráš, Lušňák