3:2 pp
(1:0, 1:1, 0:1, 1:0)
8. kolo, Číslo zápasu 44 (Základná časť) ZŠ Poprad 1063 divákov

Poprad zdolal Miškovec až po predĺžení, hrdinom dvojgólový Patrik Svitana

POPRAD 2. októbra (SITA) - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v dueli 8. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nad maďarským tímom DVTK Jegesmédvek Miškovec 3:2 po predĺžení a pripísali si piaty triumf v rade.

Strelecky aktívnejší domáci vyťažili zo svojej prevahy v úvodnej tretine jediný gól, keď v predposlednej minúte skóroval Patrik Svitana. Nováčik na to zareagoval v závere druhej časti hry zásluhou Benceho Szirányiho, no sekundu pred sirénou vrátil "kamzíkom" vedenie Samuel Takáč. Tesný náskok napokon Popradčania neudržali. V 49. min inkasovali z hokejky Bálinta Magosiho, ale v predĺžení im zabezpečil dva body Svitana premeneným trestným strieľaním.

HK Poprad - DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 19. P. Svitana (Mlynarovič, Abdul), 40. Takáč (L. Paukovček), 63. P. Svitana (z tr. strieľania) - 39. Szirányi (Hajós), 49. Magosi (Rusk, J. Vas)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Kalina - Smrek, Bogdaň
počet divákov: 1063

Poprad: Vošvrda - Salija, L. Kozák, Petran, D. Brejčák, Ťavoda, Š. Fabian, Česánek - Abdul, Mlynarovič, P. Svitana - D. Bondra, L. Paukovček, Takáč - P. Koyš, Heizer, Zagrapan - Macík, Bjalončík, Matúš Paločko

Miškovec: Adorján - Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó - Magosi, J. Vas, R. Harrison - Somogyi, Kulmala, Pance - Galanisz, Loiseau, Szappanos - Vincze, Hajós, Ritó