7. kolo, Číslo zápasu 40 (Základná časť) ZŠ Zvolen 2698 divákov

Zvolen nedal doma šancu Banskej Bystrici

ZVOLEN 30. septembra (SITA) - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na domácom ľade jednoznačne 4:1 nad hráčmi Banskej Bystrice v nedeľňajšom stretnutí 7. kola slovenskej Tipsport ligy.

Skóre otvoril v 6. min domáci Rastislav Špirko, Hostia vyrovnali už o minútu zásluhou Guillauma Asselina. V druhej tretine sa presadili iba domáci Peter Zuzin a Marko Kristian Pöyhönen. Na rozdiel troch gólov zvýšil v poslednej časti hry Milan Kytnár. Oba súperi majú v tabuľke po 14 bodov.

HKM Zvolen - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 6. Špirko, 31. Zuzin (Holovič), 33. Pöyhönen (Handlovský), 43. Kytnár (Michal Chovan) - 7. Asselin (Zigo)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše Samuel Petráš za bitku - Róbert Varga 10 min za bitku, Branislav Kubka 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Štefik - Tvrdoň, Synek, 2698 divákov

Zvolen: Skapski - Pöyhönen, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Michal Roman, Drgoň, Černook, Ulrych - Handlovský, Špirko, Vandas - Obdržálek, Holovič, Šišovský - Zuzin, Kytnár, Michal Chovan - Andrisík, S. Petráš, Lušňák

Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, Ďatelinka, Kubka, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Biro, Bačik - J. Sýkora, A. Šťastný, Tamáši - Asselin, Zigo, Buc - Giľák, T. Surový, R. Varga - Kabáč, Češík, T. Török