6. kolo, Číslo zápasu 31 (Základná časť) ZŠ Spišská Nová Ves 304 divákov

Liptovský Mikuláš s prvou prehrou v riadnom hracom čase, Na Spiši zvíťazil Miškovec

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 27. septembra (SITA) - Hokejisti Liptovského Mikuláša utrpeli prvú prehru v riadnom hracom čase v novej sezóne slovenskej Tipsport ligy. Prekvapujúco ich na dočasnom domácom ľade v Spišskej Novej Vsi pokorili hráči maďarského Miškovca 3:1 v štvrtkovom stretnutí 6. kola.

Liptáci pritom viedli po góle Róberta Hunu z 33. min. Ich radosť však netrvala dlho, v závere druhej tretiny vyrovnal slovinský hrdina zápasu Žiga Pance. Maďarský tím dokonal obrat v záverečnej časti, druhý a zároveň víťazný zásah dosiahol v 44., min Pance, poistku pridal o päť minút neskôr Balász Somogyi, asistoval mu autor dvoch gólov Pance. Miškovec zvíťazil po dvoch prehrách, v opačnom postavení sa ocitol Liptovský Mikuláš.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - DVTK Jegesmedvék Miškovec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 33. Róbert Huna (Nádašdi, Kriška) - 40. Pance (Kulmala, Milam), 44. Pance (Kulmala, Milam), 49. Somogyi (Pance)
Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Snášel - Durmis, Šoltés, 304 divákov

L. Mikuláš: Kislicyn - Nádašdi, Mezovský, Fereta, Kurali, P. Horváth, J. Nemec, Korím, M. Bača - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - J. Sukeľ, Lichanec, Baranov - Heikkila, A. Lištiak, Piatka - Vybiral, Oško, Uhrík

Miškovec: Adorján - D. Kiss, Crawford, Láda, Szirányi, Milam, J. Rusk - Magosi, Vas, Harrison - Somogyi, Kulmala, Pance - Galanisz, Loiseau, Ritó - Vincze, Vojtkó