5. kolo, Číslo zápasu 27 (Základná časť) Niké Aréna Žilina 423 divákov

Žilinčania zdolali Banskú Bystricu v predĺžení a prerušili nepriaznivú sériu

ŽILINA 23. septembra (SITA) - Hokejisti Žiliny zvíťazili na domácom ľade nad majstrovskou Banskou Bystricou 3:2 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí 5. kola najvyššej slovenskej súťaže.

Hostia sa ujali dvojgólového vedenia gólmi Alexa Tamášiho a Andreja Šťastného v presilovkách. Ešte pred prvou sirénou znížil Dominik Rehák. Ďalší gól padol až po ďalších 40 minútach hry, 177 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal Lukáš Matejka.

V predĺžení o výhre domácej Žiliny rozhodol Michal Barta. Žilinčania víťazstvom prerušili sériu štyroch prehier po sebe.

MsHK Doxxbet Žilina - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 18. Rehák (P. Beránek, Jankovič), 58. L. Matejka (Rudolf Huna), 62. Barta (Piegl) - 4. Tamáši (Asselin, Faille), 17. A. Šťastný (B. Miller, J. Sýkora)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Haszonits - Vyšný, Soltész, 423 divákov

Žilina: M. Mikoláš - Žilin, Jankovič, Bagin, Kučný, L. Matejka, Piegl, Mendrej - Balej, Húževka, Barta - Rudolf Huna, Surovka, R. Jenčík - Hvila, Rehák, P. Beránek - Ondruš, Hrazdíra, Síkela

Banská Bystrica: S. Baroš - B. Marshall, I. Ďatelinka, Kubka, B. Miller, Karol Sloboda, V. Mihálik, Giľák, Biro - Asselin, Faille, A. Šťastný - J. Sýkora, Zigo, Róbert Varga - Belluš, T. Surový, Tamáši - Kabáč, Češík, T. Török