2. kolo, Číslo zápasu 9 (Základná časť) Ice rink Miskolc, HUN 1310 divákov
S konštatovaním, že v druhom kole hokejovej Tipsport ligy víťazí DVTK Miškolc nad MsHK Žilina 6:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedeľného večera. Dočítania priatelia.
Koniec zápasu.
59:19
Hostia v plnom počte.
59:01
Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.
58:57
Jamie Milam to skúsil z ľavého kruhu, tentoraz však kanadský obranca v službách domáceho tímu neuspel.
58:30
Miškolc sa ešte snaží upraviť skóre zápasu, Horčička je však proti.
58:01
Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.
57:45
Miškolc okamžite v tlaku pred bránkou Žiliny, Balázs Somogyi však dnes zatiaľ nemá strelecké šťastie.
57:19
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Bagin – 2 min., podrazenie).
56:38
Kapitán Žiliny Jozef Balej potiahol puk do útočného pásma, strelou z pravého kruhu ale minul bránku Miškolca.
55:25
Žilinčania predsa len ešte skúšajú zdvihnúť hlavy, no Adorján bol úspešný ako pri strele Rudolfa Hunu, tak i pri pokuse Michala Bártu.
55:01
Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako 5 minút, o výsledku dnešného zápasu je rozhodnuté.
54:32
Nuž a Somogyi si strelu na Horčičku zopakoval znovu, avšak opäť bol úspešnejší brankár Žiliny.
53:49
V krátkom čase po góle musel Horčička zasahovať znovu, tentoraz ho však nechal vyniknúť Balázs Somogyi.
53:05
6 : 2
Miškolc dal gól!
K tomu výsledku nie je čo dnes veľmi dodať, z pohľadu Žiliny sa dá povedať len to, že keď do pekla, tak na poriadnom koni. Luboš Horčička kapituluje po strele ALEXISA LOUISEAUA. Asistencie: János Vas, Nicholas Crawford.
51:36
Štatistika buly stále jednoznačne hovorí v prospech domáceho tímu, maďarskí hráči sa už sústredia na pozornú defenzívu.
50:49
Luboš Horčička si debut v slovenskej najvyššej súťaži v 39 rokoch určite predstavoval inak, no dnes by mal v žilinskej bránke nesmierne ťažkú pozíciu akýkoľvek brankár.
50:01
Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako 10 minút zápasu, Miškolc stále vedie nad Žilinou pohodlne 5:2.
49:36
V týchto momentoch už je to trochu hluchá časť zápasu. Domáci výborne bránia stredné pásmo a Žilina síce chce, ale vôbec sa jej nedarí dostať sa na dostrel Adorjána.
48:39
Hrá sa v rýchlom tempe, Vlkom sa už veľmi kráti čas na prípadný zvrat v dnešnom zápase.
47:49
Od pravého mantinelu to skúsil skúsený strelec Lukáš Hvila, v tomto momente však svoj druhý gól v dnešnom zápase nepridal.
47:10
Žilinčanov gól povzbudil, každý jeden útok v týchto chvíľach skúšajú zakončiť aspoň akou takou strelou na bránku Attilu Adorjána.
46:27
46:19
5 : 2
Žilina dala gól!
Vlci dávajú gól v oslabení, o čo sa strelou z pravého kruhu postaral MICHAL BÁRTA a dokonale tak prekvapil Attilu Adorjána v bránke domáceho tímu! Asistencia: Petr Beránek.
45:30
Miškolc počas presilovej hry v nápore, Milam však strelou nezvýšil vedenie svojho tímu.
45:01
Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, MIškolc stále vedie nad Žilinou 5:1.
44:27
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jankovič – 2 min., sekanie).
44:05
Buly pred bránkou Žiliny. Úspešnejší bol znovu Rasmus Kulmala, ktorý našiel recept na skúseného Petra Húževku.
43:46
Horčička musí byť stále v strehu, tentoraz jeho pozornosť strelou preveril Ryan Harrison.
43:02
Glen Hanlon s uspokojením sleduje dnešný výkon svojich zverencov, Miškolc si dnes takmer určite pripíše do tabuľky prvé tri body v slovenskej najvyššej súťaži.
42:27
Jamie Milam je dnes pri streleckej chuti, jeho pokus z pravého kruhu si však cestu za Horčičkov chrbát nenašiel.
41:37
Horčička bol v tejto chvíli pozorný, hráči Miškolca sú však okamžite od úvodu tretiny aktívnejším tímom.
40:30
Dnešné stretnutie sleduje 1310 divákov.
40:01
Domáci v plnom počte.
40:01
Úvodné buly tretej tretiny v prospech domáceho tímu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretiny vedie Miškolc nad Žilinou už 5:1. Záverečná tretina dnešného zápasu sa začne približne o 19:22.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:05
Michal Bárta skúsil šťastie strelou z pravého kruhu, Adorján bol však pozorný a podržal svoj tím.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:41
Žilinčania v tlaku pred Adorjánom.
38:01
Vylúčenie v tíme DVTK Miškolc (Harrison – 2 min., podrazenie).
37:24
Blíži sa nám záver druhej tretiny a isté je, že Žilinčania už potrebujú prestávku po tejto časti hry. Uvidíme, či príhovor trénera Paukovčeka prinesie ešte nejaké gólové ovocie.
36:30
Stále sa hrá v dobrom tempe, hokejisti Miškolca si už dnešný zápas doslova užívajú, o Žilinčanoch sa to však povedať určite nedá.
35:49
Tak Miškolc v týchto chvíľach jasne drží taktovku zápasu vo svojich rukách, Horčička musel riešiť dve rýchle strely domácich v krátkom slede za sebou.
35:01
Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, Miškolc vedie nad Žilinou už 5:1.
35:00
5 : 1
Tak dnes to vyzerá na hrozivý skóre pre Žilinu. Po prihrávke Jánosa Vasa prekonáva Horčičku po prvý raz v zápase DÁNIEL KISS! Asistencia: János Vas.
34:18
4 : 1
Žilina však vykresáva iskierku nádeje, po prihrávke Jozefa Baleja dáva prvý gól Vlkov LUKÁŠ HVILA. Asistencie: Jozef Balej, Nikolaj Žilin.
33:10
Striedanie v tíme MsHK Žilina: z ihriska odchádza Mikoláš, prichádza Horčička.
33:10
4 : 0
Nuž a je to 4:0. Čo k tomu povedať? JAMESON MILAM presnou strelou vyháňa Maroša Mikoláša z bránky Žiliny. Asistencie: Alexis Louiseau.
32:26
Tak hokejisti Miškolca vedení skúseným Glenom Hanlonom už sú v laufe, naopak na Žilinčanov akoby dopadla ťažoba doterajšieho výsledku.
31:23
3 : 0
Znovu veľmi nepríjemný moment pre Žilinu, pretože domáci využívajú hneď prvú presilovú hru a vedú 3:0. Z medzikružia sa presadil RASMUS KULMALA. Asistencie: János Vas, Bence Szirányi.
31:05
Miškolc v tlaku pred bránkou Žiliny.
30:32
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Kučný – 2 min., podrazenie).
30:01
Máme za sebou polovicu zápasu, Miškolc stále vedie nad Žilinou 2:0.
29:21
Domáci sú v týchto chvíľach taktiež pri chuti, János Vas ale bekhendovým pokusom nenašiel priestor medzi chráničmi Maroša Mikoláša.
28:45
Na opačnej strane sa do zakončenia z ľavého kruhu dostal Rasmus Kulmama, no nebol úspešný.
28:02
Žilinčania sa však už dostali do zápasového tempe, pozornosť Adorjána znovu otestoval strelou z ľavého kruhu skúsený Richard Jenčík.
27:44
Ďalšie buly pred domácou bránkou, znovu bol úspešnejší domáci útočník.
27:22
Domáci sú znovu pri chuti, tentoraz sa snažil vtipne prekabátiť Maroša Mikoláša Ryan Harrison, lenže mladý brankár Žiliny bol pozorný.
26:09
Žilina mala teraz pomerne silný úsek hry, domácim sa však podarilo prežiť nápor Vlkov bez ujmy a o slovo sa okamžite hlási Galanisz, ktorý preveril pozornosť Mikoláša.
25:01
Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Miškolc stále vedie nad Žilinou 2:0.
24:31
Oddychový čas domácich.
24:04
Nuž a príklad svojho skúseného kolegu z obrannej dvojice si zobral i Emil Bagin, ten však strelou od modrej čiary takisto recept na domáceho gólmana nenašiel.
23:45
Skúsený žilinský obranca Jiří Kučný to teraz skúsil od modrej čiary, Adorján je stále pozorný.
23:25
Závar pred bránkou Atiilu Adorjána, pred rumunským gólmanom však neuspeli ani Rudolf Huna a ani David Hrazdíra.
23:01
Hra má však dobré tempo, stále nezvyklý je však fakt, že do tejto chvíle nebol na trestnej lavici ani jediný hráč.
22:51
Prvý raz v druhej tretine pohrozili aj Vlci zo Žiliny, ich najlepší strelec v úvode súťaže Petr Beránek ale strelou z ľavého kruhu neuspel.
22:20
Základom ďalšej akcie domáceho tímu bolo buly pre Jánosa Vasa, puk napokon skončil na hokejke Márka Miskolcziho, ktorý ale nemieril presne.
21:46
Prvá strela v druhej tretine patrí domácim hokejistom, Jedrick Rusk to skúsil z ľavej strany od kruhu, Mikoláša ale neprekabátil.
21:05
Tak milovníci štatistík sa dnes poriadne zapotia, v úvode druhej tretiny sme videli 4 vhadzovania a všetky dopadli v prospech domáceho tímu.
20:01
Nuž a aby sme nevyšli z cviku, tak úvodné vhadzovanie v druhej tretine vyhral znovu Nikandrosz Galanisz pre svoj tím.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedie Miškolc nad Žilinou 2:0. Už v 13. sekunde zápasu otvoril skóre strelou Bálint Magosi. V tretej minúte pridal druhý gól maďarského celku Roland Hajós. Žilina pôsobila zaskočene, no s pribúdajúcim časom dokázala hru vyrovnať. Druhá tretina sa začne približne o 18:22.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:35
Na opačnej strane to skúsil strelou slovenským fanúšikom dobre známy obranca Jameson Milam, Mikoláš bol na svojom mieste.
18:09
Dobrá strela žilinského Lukáša Matejku od modrej čiary, Adorján bol pripravený.
17:05
Za zmienku dnes určite stojí i fakt, že v prvej tretiny sa hrá veľmi čisto, zatiaľ sme nevideli ani jediné vylúčenie.
16:39
Prvá tretina sa pomaličky blíži k svojmu záveru, Žilinčania sa síce po spackanom úvode trošku otriasli, no stále sa im nepodarilo vsietiť aspoň kontaktný gól.
16:04
Nuž a ďalšie vhadzovanie pred brankárom slovenského tímu a znovu ho vyhral domáci hokejista.
16:03
Výborná akcia Miškolca, Ryan Harrison však zblízka Maroša Mikoláša neprekonal!
15:06
Ďalšie vhadzovanie v prospech domáceho tímu, tentoraz Rasmus Kulmala preľstil Jakuba Ručkaya.
15:01
Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Miškolc stále vedie nad Vlkmi zo Žiliny 2:0.
13:54
Nuž, čas prvej tretiny už výrazne pokročil a domáci sú stále aktívni smerom dopredu a nedajú žilinskej obrane vydýchnuť.
13:03
Na opačnej strane to skúsil strelou žilinský Lukáš Hvila, Adorján je však v prvej tretine zápasu pozorný.
12:22
Domáci znovu pohrozili, tentoraz to bol János Vas, ktorý sa snažil prekvapiť Maroša Mikoláša.
11:04
Vhadzovanie v prospech domáceho tímu, Žilinčania majú zatiaľ pomerne slabú úspešnosť na vhadzovaniach.
10:42
Matej Síkela vo vlastnom obrannom pásme získal puk a dostal ho do útočného pásma. Puk však napokon len nahodil na bránku Adorjána, pretože na ďalšiu akciu už nemal dosť síl.
10:01
Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Miškolc stále vedie nad Žilinou 2:0.
09:31
Žilinčania v tomto momente stiahli puk za svoju bránku a trošku upokojujú situáciu.
08:59
Ďalšia šanca domáceho celku! Strelu krátko po buly Mikoláš vyrazil len pred seba, no ďalší domáci hokejista nedokázal puk prepasírovať v dorážke do siete.
08:50
Rýchla akcia Miškolca, Pance sa dostal do dobrej možnosti, ale Mikoláš teraz podržal svoj tím.
08:03
Rudolf Huna v tvrdom strete poslal k ľadu jedného z domácich hráčov. Ten ostáva poriadne otrasený, ale vylučovať sa nebude.
07:25
V týchto momentoch je hra opticky vyrovnaná, Žilina však zásluhou zlého začiatku zápasu stále prehráva o 2 góly.
06:51
Český útočník David Hrazdíra v drese Žiliny sa už dostáva na ľad, štvrtá formácia Vlkov teda konečne dostáva priestor na ľade.
06:09
Prvá vážnejšia akcia Žiliny, Michal Bárta však strelu z ľavého kruhu namieril len do hrude rumunského brankára Attilu Adorjána.
05:53
Ďalší strelecký pokus domáceho tímu, tentoraz Nicholas Crawford trafil len ochrannú sieť nad Mikolášovou bránkou.
05:17
Snaha o rýchly útok v podaní Žiliny, Rudolf Huna bol však v postavení mimo hru.
05:01
Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Miškolc trošku prekvapujúco vyhráva nad Žilinou už 2:0.
04:53
Dobrá strela Mendreja si cestu do siete nenašla, následne v dorážke pred Adorjánom Žilinčania taktiež neuspeli.
04:47
Oba celky striedajú počas hry, akcia 3 na 3 Vlkom nevyšla podľa predstáv.
04:00
Rýchla akcia domáceho tímu, delovka jedného z útočníkov Miškolca len tak presvišťala okolo pravej tyče Mikolášovej bránky.
03:36
Rýchle prečíslenie domácich hokejistov v pomere 3 na 2, túto akciu však hokejisti maďarského tímu nevyriešili vôbec dobre.
03:01
Prvá strela Žilinčanov v zápase, od modrej čiary to skúsil Lukáš Hvila, lenže Adorján s jeho pokusom nemal žiadny problém.
02:13
Oddychový čas hostí.
02:13
2 : 0
Veľmi nečakaný úvod zápasu! Strelu od modrej čiary Mikoláš vyrazil, no ROLAND HAJÓS už mal pred sebou otvorený priestor a zvýšil vedenie svojho tímu na 2:0! Asistencia: Dániel Kiss.
01:45
Vlci majú obrovský problém vymaniť sa z pod tlaku domáceho tímu. Crawford nahodil puk na bránku Žiliny, Hajós nebol presný.
01:09
Miškolc znovu smerom dopredu pohrozil, Loiseau však nebol presný.
00:46
Tak toto je veľmi nepríjemný štart zápasu pre žilinských Vlkov, Mikoláš musel v krátkom slede kryť ďalšiu strelu domácich, tentoraz bol úspešný.
00:13
1 : 0
Domáci z prvej akcie otvárajú skóre zápasu, BÁLINT MAGOSI našiel strelou z pravého kruhu medzeru medzi betónmi Maroša Mikoláša. Asistencia: Nicholas Crawford.
00:01
Úvodné buly zápasu v prospech domáceho tímu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Ešte pred samotným začiatkom zápasu zaznie štátna hymna Slovenska a Maďarska.
Úvodné zostavy:

DVTK Miškolc: Adorján – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Rusk, Milam, Láda, Vojtkó – Miskolczi, Galanisz, Magosi – Pance, Kulmala, Somogyi – Harrison, Vas, Loiseau – Ritó, Hajós, Vincze

MsHK Žilina: Mikoláš – Kučný, Bagin, Jankovič, Žilin, Piegl, Matejka, Mendrej, Pastor – Jenčík, Surovka, Huna (A) – Hvila, Húževka (A), Balej (C) – Bárta, Ručkay, Beránek – Ondruš, Síkela, Hrazdíra

Rozhodca: Orolin, Kalina – Výleta, Šefčik.
Dobrý deň z Miškovca, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 2. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti DVTK Miškolc privítajú na svojom ľade hráčov MsHK Žilina. Zápas sa začína o 17:30, ešte predtým si v krátkosti predstavíme oba tímy.

Miškolc je nováčikom najvyššej slovenskej súťaže. V aktuálnej tabuľke Tipsport ligy mu patrí 11. miesto so ziskom 0 bodov. V úvodom zápase sezóny totiž hráči maďarského celku prehrali v Nitre vysoko 1:6 (gól DVTK Rasmus Kulmala). Trénerom maďarského tímu je bývalý slovenský reprezentačný tréner Glen Hanlon.

Žiline patrí v tabuľke najvyššej súťaže priebežné siedme miesto so ziskom 3 bodov. Vlci však už majú za sebou 2 zápasy (vrátane predohrávky s HK Orange 20). V poslednom doterajšom zápase Žilinčania prehrali na domácom ľade s Detvou po dramatickom priebehu 4:5 (góly MsHK 2x Beránek, 1x Huna, Bagin). Trénerom tímu je skúsený kouč Pavel Paukovček.

Zápas sa začína o 17:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.