2. kolo, Číslo zápasu 9 (Základná časť) Ice rink Miskolc, HUN 1310 divákov

Miškovec si napravil chuť po úvodnom nezdare a deklasoval Žilinu

MIŠKOVEC 16. septembra (SITA) - Hokejisti Miškovca si napravili chuť po úvodnom nezdare a v 2. kole Tipsport ligy 2018/2019 triumfovali na domácej pôde nad Žilinou jasne 6:2 v nedeľňajšom zápase.

O zásahy domácich sa postaralo šesť odlišných strelcov. Úvodný gól strelil už v 13. sekunde Bálint Magosi, druhý pridal v 3. min Roland Hajós. V druhej tretine na zásah Rasmusa Kulmalu nadviazal niekdajší obranca HK Nitra Jameson Milam. Jeho gól vyhnal z bránky hostí Maroša Mikuláša, ktorého nahradil Ľuboš Horčička.

V 35. min sa dočkali aj "vlci", presne mieril skúsený Lukáš Hvila. Ich radosť netrvala dlho, vedenie domácich znovu zvýšil už o 42 sekúnd Daniel Kiss. V záverečnej tretine opäť znížil vo vlastnom oslabení Michal Barta.

Finálnu podobu výsledku dal v 54. min kanadský center Miškovca Alexis Loiseau.

DVTK Jegesmedvék Miškovec - MsHK Doxxbet Žilina 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Góly: 1. Magosi (Crawford), 3. Hajós (D. Kiss), 32. Kulmala (J. Vas, Szirányi), 34. J. Milam (Loiseau), 36. D. Kiss (J. Vas), 54. Loiseau (J. Vas, Crawford) - 35. Hvila (J. Balej, Žilin), 47. Barta (Beránek)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: T. Orolin, Kalina - Výleta, Šefčík, 1310 divákov

Miškovec: Adorján - D. Kiss, Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó, Láda - Magosi, Galanisz, Miskolczi - Somogyi, Kulmala, Pance - Loiseau, J. Vas, Harrison - P. Vincze, Hajós, Ritó

Žilina: M. Mikoláš (34. Horčička) - Bagin, Kučný, Pastor, Žilin, I. Jankovič, L. Matejka, Piegl, Pastor, Mendrej - Rudolf Huna, Surovka, R. Jenčík, - J. Balej, Húževka, Hvila - Beránek, J. Ručkay, Barta - Síkela, F. Ondruš, Hrazdíra