4:5
(1:0, 2:3, 1:2)
1. kolo, Číslo zápasu 5 (Základná časť) Niké Aréna Žilina 475 divákov

Detva tesne zdolala v dramatickom zápase domácu Žilinu

ŽILINA 14. septembra (SITA) - Hokejisti Detvy zvíťazili aj vo svojom druhom zápase Tipsport ligy 2018/2019, v Žiline triumfovali nad domácimi hráčmi 5:4 v piatkovom stretnutí 1. kola slovenskej najvyššej súťaže.

Do vedenia sa najprv dostali Žilinčania, už v 3. minúte presadil Petr Beránek. Hostia otočili stav stretnutia na začiatku druhej tretiny gólmi Juraja Milého a Michaila Kukleva, z vedenia sa však tešili len 8 sekúnd, expresne vyrovnal Rudolf Huna.

V 30. minúte vrátil hosťom náskok v presilovke opäť Kuklev, do druhej sirény odpovedal takisto druhým gólom v zápase Beránek. V poslednom dejstve sa hostia dostali do dvojgólového vedenia po zakončeniach Radovana Puliša a Jozefa Tibenského.

Za hostí v 57. minúte výsledok už len skorigoval a stanovil finálny rezultát Emil Bagin. Hráči Detvy najbližšie v nedeľu 16. septembra privítajú HC Košice, Žilinčania sa v rovnaký deň predstavia v maďarskom Miškovci.

MsHK Doxxbet Žilina -HC 07 Orin Detva 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)

Góly: 3. Beránek (J. Ručkay), 26. Rudolf Huna (R. Jenčík, Surovka), 37. Beránek (J. Ručkay, Barta), 57. Bagin (R. Jenčík, Rudolf Huna) - 23. J. Milý (J. Tibenský), 26. Kuklev (R. Gašpar, Ščurko), 30. Kuklev (Martin Chovan, Ščurko), 46. Puliš (R. Gašpar), 56. J. Tibenský (F. Fekiač, J. Milý)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: Kuklev (Detva) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Stano - J. Tvrdoň, M. Orolin, 475 divákov

Žilina: M. Mikoláš - Bagin, Kučný, Pastor, Žilin, L. Matejka, I. Jankovič, Piegl, Mendrej - R. Jenčík, Surovka, Rudolf Huna - J. Balej, Húževka, Hvila - Beránek, J. Ručkay, Barta - Síkela, F. Ondruš, Fedosejev

Detva: R. Petrík - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, M. Šimon, Matúš Chovan, D. Jendroľ, Gachulinec - Puliš, R. Gašpar, Ščurko - J. Žilka, Magogin, Martin Ďaloga - J. Milý, V. Fekiač, J. Tibenský - M. Surový, P. Valent, Ľupták