1. kolo, Číslo zápasu 3 (Základná časť) Ice rink MAC Budapest, HUN 920 divákov

Nové Zámky s vysokým víťazstvom nad maďarským MAC Budapešť

BUDAPEŠŤ 14. septembra (SITA) - Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili aj vo svojom druhom zápase Tipsport ligy 2018/2019, v Budapešti triumfovali nad tamojším MAC vysoko 7:1 v piatkovom stretnutí 1. kola slovenskej najvyššej súťaže.

Hostí poslal do vedenia v 10. minúte Juraj Jurík, a hoci už o minútu neskôr vyrovnal Chris Langkow, ďalej zápas jasne ovládli hostia. Novým Zámkom vrátil vedenie ešte pred prvou sirénou v presilovej hre Branislav Fábry. Hostia sa dvakrát presadili aj v prostrednej časti hry, na gól Tomáša Pospíšila v 35. minúte nadviazal o 4 minúty neskôr v presilovke Andreas Štrauch.

Gólostroj Nových Zámkov pokračoval aj v treťom dejstva, v 41. minúte sa opäť presadil Pospíšil neskôr skórovali aj opäť Štrauch a kapitán hostí Adam Zbořil.

MAC Budapešť (Maď.) - MHC Mikron Nové Zámky 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Góly: 11. Langkow (Macaulay) - 10. J. Jurík (Zbořil), 13. B. Fábry (H. Ručkay, M. Novák), 35. T. Pospíšil (Štrauch, Videlka), 39. Štrauch (Hruška, Zaťko), 41. T. Pospíšil (Zbořil, Zaťko), 53. Štrauch (T. Pospíšil), 54. Zbořil (H. Ručkay)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Adamec - Šefčík, Gegáň, 750 divákov

Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, J. R. Dudás, Burt, Garát, Vokla, Fejes - Dansereau, Langkow, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Bodó, J. Brown, B. Orbán - Szigeti, Kreisz, Szabad

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, König, A. Hatala - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Nejezchleb, B. Fábry, Rogoň - Bajtek, Videlka, Ondrušek