4:2
(2:0, 1:1, 1:1)
1. kolo, Číslo zápasu 2 (Základná časť) ZŠ Pavla Demitru, Trenčín 4186 divákov

Poprad využil dve presilové hry, napriek tomu nestačil na domácu Duklu Trenčín

TRENČÍN 14. septembra (SITA) - Hokejisti Dukly Trenčín triumfovali nad hráčmi HK Poprad 4:2 v piatkovom stretnutí 1. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019.

Aktuálni slovenskí vicemajstri sa ujali vedenia už po 30 sekundách, skóre otvoril Mário Bližňák. V 11. min zvýšil na rozdiel dvoch gólov veterán Milan Bartovič. V 29. sekunde druhej tretiny využil presilovú hru Marek Zagrapan z HK Poprad, už o 3 minúty opäť poistil vedenie Trenčanov Tomáš Bokroš.

V úvode tretieho dejstva Popradčania znovu využili početnú výhodu, tentokrát skóroval Samuel Mlynarovič. Konečný výsledok stanovil 3 sekundy pred záverečnou sirénou do prázdnej bránky domáci útočník Michal Hlinka.

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 1. Bližňák (Starosta), 11. Bartovič (Sádecký), 24. T. Bokroš (Radivojevič, Bližňák), 60. Michal Hlinka (J. Švec) - 21. Zagrapan (L. Kozák, Svitana), 45. S. Mlynarovič (Svitana, Erving)

Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Výleta, Kacej, 4186 divákov

Trenčín: Michal Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, J. Cebák, Holenda, L. Bohunický, T. Bokroš, R. Jakubec - Michal Hlinka, Bližňák, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, J. Pardavý ml., Tibor Varga - Špankovič, J. Švec, D. Hudec

Poprad: Gračnar - L. Kozák, D. Brejčák, Petran, S. Karlsson, Fabian, J. Ťavoda, Erving, Salija - P. Koyš, S. Mlynarovič, Svitana - Abdul, Zagrapan, D. Bondra - R. Václav, L. Paukovček, Bjalončík - S. Takáč, R. Heizer, Matúš Paločko