1. kolo, Číslo zápasu 1 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2356 divákov

Banská Bystrica na úvod podľahla Liptovskému Mikulášu v samostatných nájazdoch

BANSKÁ BYSTRICA 14. septembra (SITA) - Hokejisti Liptovského Mikuláša získali vo svojom druhom vystúpení v Tipsport lige 2018/2019 skalp hráčov úradujúceho majstra z Banskej Bystrice, ktorých zdolali 5:4 po samostatných nájazdoch v piatkovom stretnutí 1. kola najvyššej slovenskej súťaže.

Domácich poslal do vedenia už v 3. minúte Tomáš Zigo, ktorý potrestal vylúčenie Mária Kuraliho. Liptáci odpovedali už o dve minúty, keď sa rovnako v presilovej hre presadil Róbert Huna. V 34. minúte sa dostali do vedenia opäť "barani", po prihrávke Karla Slobodu skóroval Brenden Miller.

V štvrtej minúte poslednej časti hostia znovu vyrovnali gólom Jakuba Nemca, zverenci Dana Cemana odpovedali v 50. a 51. minúte gólmi Jána Sýkoru a Benjamina Marshalla. Obaja skórovali v presilových hrách. Kontaktný gól strelil v 57. minúte takisto v početnej prevahe Michal Uhrík a už o 2 minúty neskôr vyrovnal Richard Huna.

V predĺžení gól nepadol, v samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe Liptovského Mikuláša Uhrík.

Banská Bystrica bude mať šancu na reparát v nedeľu 16. septembra pred vlastnými divákmi v repríze ostatného finále proti Dukle Trenčín. Liptovský Mikuláš na najbližší zápas vycestuje v utorok 18. septembra, keď nastúpi rovnako proti hokejistom spod hradu Matúša Čáka.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:5 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:0, 2:3 - 0:0, 0:1)

Góly: 3. Zigo (Faille, Higgs), 34. B. Miller (Karol Sloboda, J. Sýkora), 50. J. Sýkora (T. Surový, Karol Sloboda), 51. Marshall (Asselin, Higgs) - 5. Róbert Huna, 44. J. Nemec (Lichanec, P. Horváth), 43. Uhrík (J. Sukeľ, R. Suchý), 59. Richard Huna (Kriška, J. Sukeľ), rozhodujúci sam. nájazd Uhrík

Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Kalina - Smrek, Jobbágy, 2356 divákov

Banská Bystrica: Williams - Marshall, V. Mihálik, Kubka, B. Miller, Karol Sloboda, I. Ďaťelinka, M. Giľák, Biro - Asselin, Faille, Tamáši - A. Šťastný, Higgs, Zigo - J. Sýkora, T. Surový, Róbert Varga - Belluš, Češík, Gabor

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - Nádašdi, Mezovský, R. Suchý, Kurali, P. Horváth, J. Nemec, Korím, M. Bača - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - J. Sukeľ, Piatka, Heikkilä - Števuliak, A. Lištiak, Lichanec - Vybiral, Uhrík, L. Žiak