2:3
(0:1, 1:2, 1:0)
Stav série: 3:3 6. kolo, Číslo zápasu 338 (PlayOff Finále) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2841 divákov
Neuveriteľné, neuveriteľné a ešte raz neuveriteľné! Dukla Trenčín znovu víťazí v Banskej Bystrici a vyrovnáva stav finálovej série na 3:3! S konštatovaním, že Banská Bystrica podľahla v šiestom zápase finálovej série Dukle Trenčín 2:3 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia!
Koniec zápasu.
59:50
Posledné sekundy, posledná možnosť pre domácich.
59:30
Oddychový čas domácich.
59:30
Banská Bystrica znovu v obrovskom tlaku pred Tomášom Hiadlovským!
59:01
Minúta do konca riadneho hracieho času.
58:40
Faillého strelu nedokázal Hrnka zastaviť pred modrou čiarou, Trenčín sa na pár sekúnd oslobodzuje.
58:22
Banská Bystrica hrá power-play!
58:01
Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času a bude to ešte nesmierne napínavé!
57:25
Klemen Pretnar pálil od modrej čiary, lenže puk sa od zadného mantinelu odrazil von z útočného pásma Banskej Bystrice.
56:47
Obrovský tlak domácich, obrana Dukly na čele s Hiadlovským s vypätím všetkých síl odoláva.
56:01
Čas letí ako bodnutý včelou a domáci už musia všetko vsadiť na jednu kartu. O puk sa bojuje za bránkou Trenčína.
55:30
Jozef Švec tvrdo poslal k ľadu Délisleho, no zdá sa, že ten bude napokon v poriadku.
55:01
Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.
54:50
Výborná práca Juraja Bezúcha, ktorý získal puk a dobrou strelou poriadne vystrašil fanúšikov Banskej Bystrice.
54:39
Hostia znovu posielajú puk von z pásma.
53:50
Zakázané uvoľnenie v podaní Dukly Trenčín, vhadzovať sa bude po ľavej ruke Tomáša Hiadlovského.
53:10
Ďatelinka páli od modrej čiary, Skalický sa ku dorážke nedostal.
52:19
Pred Hiadlovským je teraz mimoriadne horúco a husto, Trenčín však získal puk a poslal ho aspoň do stredného pásma. Preťažená obrana vojakov si tak môže aspoň na pár sekúnd vydýchnuť.
51:42
Surový vyhral buly pred Hiadlovským, nabil Lamperovi, ktorý dobrou strelou brankára hostí prestrelil! Ten sa však rýchlo spamätal, otočil sa a stihol puk zastaviť pred bránkovou čiarou!
51:25
Domáci hokejisti sa dostali do tlaku v útočnom pásme, Frühauf však vyhodil puk von z klziska. Puk však smeroval von po odraze od plexiskla a vylučovať sa teda nebude.
50:45
V týchto chvíľach už je to doslova hra nervov, každopádne, stále vedú hokejisti Dukly Trenčín a na ťahu sú domáci Barani.
50:01
Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času.
49:30
Tak zápas nám dostáva úplne iný náboj, rozdiel už je len jeden jediný gól.
48:59
2 : 3
Banská Bystrica dala gól!
Tentoraz to však už TOMÁŠOVI HRNKOVI vyšlo, pretože sa dostal v medzikruží k puku a strelou z otočky dáva kontaktný gól svojho tímu! Asistencia: Ján Brejčák.
48:50
Tomáš Hrnka sa snažil z prvej páliť na bránku, tentoraz mu to nevyšlo.
48:08
Hrá sa znovu v dobrom tempe, Trenčania však hrajú veľmi jednoducho, striedajú vo veľmi krátkych intervaloch a držia vysoké tempo hry. Naopak, domáci akoby sa nemohli dostať do očakávaného tlaku.
47:25
Do hry sa dostáva už aj banskobystrický Giľak, ktorý prišiel pod Urpín z prvoligovej Spišskej Novej Vsi.
47:00
Trenčania už čakajú na domácich zoradení pred vlastnou modrou čiarou, Dukla skutočne do týchto chvíľ výborne bráni.
46:24
Hostia v plnom počte.
46:05
Dukla vo vlastnom pásme získala puk, ale nedokázala ho dostať cez modrú čiaru.
45:24
Domáci majú minútu presilovej hry za sebou. Po zakončení Hohmanna je však bránka hostí posunutá a hra prerušená.
45:09
Délisle sa oprel do strely od modrej čiary, puk si však cestu do bránky nenašiel.
45:01
Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, pod Urpínom je stále stav zápasu 1:3.
44:37
Obrovská šanca domáceho tímu! Hiadlovský vyzeral byť chvíľu dezorientovaný po strele Faillého a nevedel kde má puk, Skalický však z veľkého uhla netrafil prázdnu bránku Dukly Trenčín!
44:24
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Dlouhý – 2 min., hákovanie).
44:06
Domáci hokejisti bojujú, snažia sa, ale zatiaľ sa im nedarí vytvoriť si súvislejší tlak.
43:30
Dnešné stretnutie sleduje 2841 divákov.
43:05
Faillého strelu ešte skúšal dorážať Asselin, neuspel však. Banská Bystrica ale napriek tomu ostáva v tlaku pred bránkou Tomáša Hiadlovského.
42:48
Cason Hohmann prekvapujúcou prihrávkou spoza bránky hľadal niektorého zo spoluhráčov, no nebol úspešný.
42:20
Hrá sa dlho bez prerušenia, čas momentálne hrá v prospech Dukly Trenčín.
41:45
Veľká možnosť hostí, pred Lukášom sa ocitol Jozef Švec, lenže puk mu v rozhodujúcom momente preskočil čepeľ hokejky.
41:07
Trenčania nahodili puk do útočného pásma, Jan Lukáš však zatiaľ nemusel zasahovať.
40:31
Domáci okamžite v tlaku, Asselin napriahol od modrej čiary, no Hiadlovský jeho pokus vytlačil betónom.
40:01
Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Trenčína.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine máme v Banskej Bystrici stav 1:3. Domáci vyrovnali na 1:1 v 25.minúte zásluhou Pretnara. Hostia však išli znovu do vedenia v 31. minúte gólom Vargu, ktorý Lassilu prekvapil z veľkého uhla. Lassilu takisto prekvapil aj Radivojevič v 39.minúte a zvýšil náskok Dukly na rozdiel dvoch gólov. Tretia tretina sa začne približne o 19:52.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:35
Hráči Dukly Trenčín dostali puk s námahou do stredného pásma.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:50
Striedanie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica: z ihriska odchádza Lassila, prichádza Lukáš.
38:50
1 : 3
Trenčín dal gól!
Domáci boli síce v tlaku, lenže do útoku sa dostal BRANKO RADIVOJEVIČ, ktorý skúsil strelu zápästím spoza Brejčáka a znovu našiel Lassilu nepozorného! Bez asistencií.
38:39
Tomáš Surový skúsil šťastie z veľkého uhla, Hiadlovský bol však pozorný.
38:20
Za pukom do útočného pásma vyšprintoval Pavol Skalický, čisto ho však od puku odstavil Lukáš Bohunický.
37:48
Domáci hokejisti sa trošku hnevajú, Lamperovi bolo odpískané postavenie mimo hru.
37:09
Pretnar tentoraz nahodil puk na bránku hostí na teč, no žiaden z jeho spoluhráčov ho nedokázal usmerniť za chrbát Tomáša Hiadlovského.
36:45
Klemen Pretnar sa už už dostával ku strele od modrej čiary, napokon však musel s pukom vyjsť z útočného pásma.
36:25
Tvrdé súboje o puk pri mantineli za bránkou Tomáša Hiadlovského, hra je napokon prerušená.
35:44
Casonovi Hohmannovi puk preskočil čepeľ hokejky a tak mu ho zobral Jozef Švec. Lenže Hohmann o puk príkladne zabojoval a získal ho späť.
35:13
35:01
Do konca tretej tretiny ostáva menej ako päť minút riadneho hracieho času, stav zápasu je 1:2.
34:39
Domáci hokejisti boli v tlaku pred Hiadlovským, skvelý obranný zákrok však predviedol Dlouhý, ktorý sa doslova rybičkou hodil po puku a poslal ho von z pásma.
34:02
Trenčania si výborne strážia stredné pásmo, ale domáci sa aj tak dokážu dostať do útočného pásma.
33:13
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bezúch – 2 min., hákovanie).
33:05
Oba tímy striedajú svoje formácie na ľade počas hry. Hohmann sa snažil dostať do útočného pásma, bol však faulovaný a domáci budú hrať presilovú hru.
32:26
Hrá sa znovu v rýchlom tempe, Asselin skúsil kľučku na Romančíka, lenže ten si ho poctivo postrážil a odstavil ho od puku.
31:44
Tomáš Surový to skúšal podobne ako Tibor Varga z veľkého uhla, Hiadlovský si však dal pozor.
30:59
Strela Klemena Pretnara od modrej čiary končí v lapačke Tomáša Hiadlovského.
30:44
Jozef Švec sa ťažko zbiera z ľadu po strete s Brittainom, zdá sa však, že bude napokon v poriadku.
30:22
1 : 2
Absolútne prekvapujúca akcia hostí, TIBOR VARGA od pravého mantinelu a z veľkého uhla nachytal Lassilu na hruškách a Dukla Trenčín znovu vedie! Asistencie: Peter Frühauf, Boris Sádecký.
30:01
Máme za sebou polovicu riadneho hracieho času a pod Urpínom máme stále stav 1:1.
29:32
Delovka Tomáša Starostu od modrej čiary končí v lapačke Lassilu.
29:28
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gabor – 2 min., sekanie).
29:09
Druhá tretina sa hrá vo veľmi rýchlom tempe, oba tímy dôrazne forčekujú rozohrávku svojho súpera.
28:35
Gélinas sa horko ťažko dostal na vlastnú striedačku, nuž, toto bol pomerne kuriózny moment.
28:21
28:05
Domácim však táto presilová hra príliš nevychádza, Ondrej Mikula zbiera cenné sekundy pre svoj tím. Na ľade ostáva ležať Gélinas, ale stále sa hrá.
27:25
Na ľade je znovu Klemen Pretnar, čo je pre Hiadlovského pri hre v oslabení stav maximálneho ohrozenia.
26:55
Domáci sa okamžite dostali do útočného pásma, lenže Bohunický dobre prečítal Brittainovu prihrávkou a poslal puk von z pásma.
26:21
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bačik – 2 min., napadnutie).
26:10
Bačik napriahol k strele od modrej čiary, Brejčák však i za cenu zničenej vlastnej hokejky puk tečoval vedľa Lassilovej bránky.
25:39
Domáci hokejisti aj po skončení presilovej hry pokračujú v obrovskom tlaku na bránku Tomáša Hiadlovského.
25:01
Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny a pod Urpínom už máme stav 1:1!
24:37
1 : 1
KLEMEN PRETNAR v typickej pozícii, slovinský obranca príklepom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste, vrátane Tomáša Hiadlovského! Asistencia: Cason Hohmann.
24:35
Tomáš Surový pri delovke z pravej strany zlomil hokejku.
24:20
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bohunický – 2 min., sekanie).
23:50
Cebák nahodil puk do útočného pásma rýchlo striedal, domáci však takisto striedali a tak si mohli aj brankári oboch tímov trošku vydýchnuť.
23:15
Znovu hráme dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú počas hry.
22:40
Starosta si pätičkou prikopol puk a nasledovala Radivojevičova strela, ktorá však bola nepresná.
21:55
Trenčania znovu stiahli puk za svoju bránku, striedať však veľmi nestihli, keďže domáci hokejisti znovu veľmi vysoko napádajú rozohrávku svojho súpera.
21:20
Domáci v plnom počte.
21:02
Pavol Skalický kvalitnou defenzívnou prácou zbiera cenné sekundy pre svoj tím.
20:33
Patrik Lamper sa vo vlastnom oslabení dostal do útočnej tretiny, skúsil strelu švihom, ale nemieril presne.
20:01
Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Dukly Trenčín.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine máme v Banskej Bystrici stav 0:1. Hostia išli do vedenia v 14.minúte zásluhou Jozefa Šveca, ktorý z ľavej strany vymietol vinkel Lassilovej bránky. Druhá tretina sa začne približne o 18:58.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:52
Radivojevič strelou od modrej čiary neuspel, následne puk upratal Vladimír Mihalik.
19:40
Dukla už nasťahovaná v útočnom pásme, puk lieta zo strany na stranu.
19:20
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Hrnka – 2 min., sekanie).
19:05
Hecl dnes hýri aktivitou, po jeho prihrávke však ani Cebák a ani Dlouhý nedokázali puk tečovať za chrbát brankára domáceho tímu.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:41
18:05
Pavol Skalický v ostrom súboji s Radivojevičom, vylučovať sa však nebude.
17:39
Hecl sa šikovne predral do útoku, hľadal Petra Sojčíka, lenže všetko napokon vyriešil pozorný Teemu Lassila, ktorý podržal svoj tím.
17:05
Presilová hra však Trenčanom zatiaľ nevychádza podľa predstáv, Lassila zatiaľ nemusel zasahovať.
16:29
Hostia stiahli puk za svoju bránku, trochu upokojili situáciu a prestriedali svoju formáciu na ľade.
16:00
15:36
Sledujeme veľké množstvo súbojov pri mantineloch, oba tímy úpenlivo bojujú o každý, i zdanlivo stratený, puk.
15:01
Do konca prvej tretiny máme necelých 5 minút, stav zápasu je 0:1.
14:55
Banská Bystrica výborne kombinuje, ale zatiaľ to Baranom neprináša požadovaný úspech.
14:20
Hráme teda 4 na 4, po návrate Branka Radivojeviča však bude Dukla znovu hrať presilovú hru.
14:00
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Radivojevič – 2 min., nedovolené bránenie).
14:00
Nuž a na ľade ostáva ležať Patrik Lamper, bude sa vylučovať a máme tu prvú vážnejšiu potýčku v dnešnom zápase.
13:41
Nuž, Michal Kabáč v dnešnom zápase teda dohral, vyzerá to však, že dohral i Lukáš Bohunický, ktorý má zranené koleno a zamieril rovno do šatne.
13:41
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kabáč – 5 min., napadnutie + osobný trest do konca zápasu, napadnutie).
13:24
0 : 1
JOZEF ŠVEC si zopakoval situáciu spred pár sekúnd, dostal sa do šance po ľavej strane a trafil to ideálne do vinkla Lassilovej bránky! Asistencie: Juraj Cebák, Andy Deveaux.
12:00
Na zápas do Banskej Bystrice dnes prišiel Trenčanov povzbudiť aj Marián Gáborík, ktorý sa len včera vrátil zo zámoria na Slovensko.
11:36
Domáci sa nadýchli k tlaku, nie je to však ani zďaleka taký výrazný tlak ako v úvodných zápasoch finálovej série.
10:50
Jozef Švec dostal dobrú prihrávku na krídlo, lenže nemal potrebnú rýchlosť a navyše sa k nemu už blížil Ján Brejčák. Nakoniec útočník hostí aspoň dobrou strelou prevetral betóny Lassilu.
10:50
Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav v Banskej Bystrici máme stále 0:0.
09:58
Hohmann posielal pred bránku hostí dobrú prihrávku pre Ďatelinku, ktorého však výborne pokryl Patrik Bačik a nedovolil mu tečovať puk do siete.
09:01
Asselin hľadal prihrávkou Hrnka, obrana Trenčína musel mať oči na stopkách.
08:05
Na oboch tímoch vidno obrovskú zodpovednosť a ťarchu dnešného zápasu, ani jeden tím nechce urobiť chybu v obrane ako prvý.
07:38
Hostia preverili Lassilovu pozornosť peknou strelou zápästím. Za dorážkou ešte šiel kapitán Dukly Branko Radivojevič, ktorý tak trošku zabrnkal na nervy domácim obrancom.
07:15
Tomáš Hiadlovský kryl ďalšiu strelu domácich, nasledovať tak bude buly pred bránkou Dukly Trenčín.
06:58
Kabáč obetavo zastavil Ondreja Mikulu v strednom pásme a vyslúžil si tak potlesk prítomných divákov.
06:33
Asselin sa dostal do dobrej pozície a skúsil strelu do vinkla Hiadlovského bránku, v poslednom momente však Holenda tečoval puk mimo klziska.
06:02
Surový vletel do súboja s Bezúchom a získal puk pre svoj tím, napokon všetko rieši do týchto chvíľ mimoriadne spoľahlivý Tomáš Hiadlovský.
05:38
Pekná akcia hostí, Mikula našiel Ölveckého, ktorý napriahol ku strele, lenže tento projektil napokon tečoval Branislav Kubka von z ľadovej plochy.
05:01
Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, pod Urpínom máme stále stav 0:0.
04:34
04:25
Tak Cason Hohmann vletel do šance ako rýchlik, no Hiadlovský mu aj s kusiskom šťastia pokazil gólovú radosť, keďže k dorážke sa už Tomáš Surový nedostal.
04:02
Lukáš Bohunický takisto poslal puk cez všetky čiary, domáci musia založiť útočnú akciu od vlastnej bránky.
03:31
Výborná obranná robota hostí, Starosta síce ešte puk nevyhodil z pásma, ale Patrik Bačik už áno.
03:00
Pekná akcia hosťujúceho Dlouhého, ktorý sa pokúsil o strelu spoza hráča. Teemu Lassila bol však pozorný a podržal svoj tím.
02:44
Prvá strela domácich v presilovej hre od modrej čiary, Hiadlovský tento puk bez problémov kryl.
02:34
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sojčík – 2 min., sekanie).
02:15
Domáci majú na ľade znovu Surového formáciu, to značí, že domáci aktuálne striedajú tri útočné formácie.
01:58
Hrá sa od začiatku doslova na doraz, Vladimír Mihalik skúsil strelu príklepom od modrej čiary, puk napokon končí v lapačke brankára Dukly Trenčín.
01:22
Domáci začali aktívne, Faillé sa snažil zdvihnúť puk ponad Hiadlovského rameno, ale prestrelil bránku hostí.
00:49
Úvod tretiny v znamení aktivity domáceho tímu, Gélinasovo nastrelenie puku radšej Hiadlovský poistil a podržal puk vo svojej lapačke.
00:01
Úvodné buly dnešného zápasu v prospech domácej Banskej Bystrice.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na ľade máme oba tímy. Zaznie štátna hymna Slovenskej republiky a začne samotný zápas.
Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Brejčák, Mihalik, Pretnar, Gélinas, Delisle, Kubka, Giľák – Lamper, Surový, Bortňák – Brittain, Hrnka, Hohmann – Asselin, Faillé, Skalický – Kabáč, Češík, Gabor

Dukla Trenčín: Hiadlovský – Bačik, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík, Hecl – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Sádecký, Ölvecký, Hossa – Varga, Dlouhý, Mikula – Hudec, Deveaux, Švec

Rozhodca: Baluška, Štefik – Gajan, Smrek.
Príjemný dobrý deň z Banskej Bystrice, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo šiesteho zápasu finálovej série Kaufland play-off hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti HC 05 iClinic Banská Bystrica privítajú na svojom ľade hráčov Dukly Trenčín. Aktuálny stav série je 3:2, dnešný zápas sa začína o 18:00 a prípadným víťazstvom v ňom Banská Bystrica môže získať majstrovský titul.

Finále play-off začalo dvomi zápasmi pod hradom Matúša Čáka. V prvom zápase sa zrodil výsledok 3:4 po predĺžení (góly Sojčík, Radivojević, Starosta – 2x Gélinas, Faillé, Asselin). V druhom zápase sa zrodil rovnaký výsledok, tentoraz však až po samostatných nájazdoch, v ktorých vynikol najmä Guillaume Asselin, ktorý premenil dva samostatné nájazdy. V treťom zápase v Banskej Bystrici to bola dlho dráma, keďže Trenčín viedol gólom Petra Ölveckého. V druhej tretine sa však domáci dostali do vedenia zásluhou Hohmanna a Hrnku. V tretej tretine Trenčín bojoval zo všetkých síl, no pri vylúčení Gašparoviča na 5 minút inkasoval dva góly v oslabení a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Vo štvrtom zápase však hráči spod hradu Matúša Čáka Banskú Bystricu dokonale zaskočili a zvíťazili pomerom 2:4 (góly Skalický, Češík – Sádecký, Bezúch, Hossa, Radivojevič). V piatom zápase série Dukla doma potvrdila zlepšenie formy a vyprášila Banskú Bystricu jednoznačne 6:0 (góly 2x Bezúch, 2x Mikula, Ölvecký, Radivojevič).

Sériu majú teda lepšie rozbehnutú Barani spod Urpína, no Trenčania istotne nepredajú svoju kožu lacno. Zápasom vás od 18:00 bude sprevádzať Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.