5:2
(0:1, 1:1, 4:0)
Stav série: 4:0 4. kolo, Číslo zápasu 324 (PlayOff Semifinále) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2753 divákov

Banská Bystrica postúpila do finále, bronz pre Nitru

BANSKÁ BYSTRICA 3. apríla (SITA) - Majstrovská Banská Bystrica postúpila do finále play-off slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2017/2018.

V utorkovom štvrtom stretnutí semifinále vyraďovacej časti zdolali "barani" na vlastnom ľade hráčov Nitry 5:2 a ukončili sériu v najkratšom možnom čase (4:0 na zápasy). Do vedenia dostal hostí v prvej tretine po premenenom sóle Tibor Kutálek, ale domácich vrátil do zápasu v úvode druhej tretiny obranca Klemen Pretnar, keď sa presadil delovkou od modrej čiary.

"Corgoni" však bojovali ďalej a náskok im zabezpečil Tomáš Mikúš. Domáci predviedli v tretej tretine obrat, keď po dvoch zásahoch Erica Faillého a jednom góle Patrika Lampera i Guilaumeho Asselina sa tešia z postupu. HK Nitra ako víťaz základnej časti získala extraligový bronz. Banská Bystrica si zahrá vo finále štvrtýkrát za sebou.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
konečný výsledok série: 4:0, Banská Bystrica postúpila do finále

Góly: 22. Pretnar (Hohmann, Bubela), 51. Lamper (Faillé, T. Surový), 51. Faillé (Assselin), 55. Asselin (Skalický), 59. Faille (J. Brejčák) - 10. Kutálek, 33. T. Mikúš (Paulovič, Mezei)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Štefik - Tvrdoň, Kacej, 2753 divákov

Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák - Bortňák, T. Surový, Lamper - Hohmann, Bubela, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Brittain - Kabáč

Nitra: Lawson - Mezei, Rýgl, Ordzovenský, T. Milam, J. Milam, M. Versteeg, Korím, Rais - Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš - Kutálek, M. Slovák, Blackwater - Lantoši, J. Ručkay, H. Ručkay - Macík, Bradley, Csányi