3:1
(1:0, 2:0, 0:1)
Stav série: 2:1 3. kolo, Číslo zápasu 325 (PlayOff Semifinále) ZŠ Pavla Demitru, Trenčín 6150 divákov

Trenčín doma zdolal Zvolen a ujal sa vedenia v sérii

TRENČÍN 4. apríla (SITA) - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili 3:1 nad hráčmi HKM Zvolen v treťom semifinálovom stretnutí play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Úvodný gól duelu strelil už v 3. min Tibor Varga. V II. tretine sa presadili aj Tomáš Starosta a Marcel Hossa a zvýšili vedenie Trenčína na 3:0. Hostia dokázali necelé štyri minúty pred koncom III. tretiny duel zdramatizovať zásluhou zásahu Rastislava Špirka, ďalší gól už však pridať nedokázali. "Vojaci" sa po domácom triumfe ujali vedenia 2:1 v sérii.

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) - stav série: 2:1

Góly: 3. T. Varga (Radivojevič), 21. Starosta (Sojčík, Radivojevič), 40. Marcel Hossa (Frühauf) - 57. Špirko
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich - J. Tvrdoň, Šefčík, 6150 divákov

Trenčín: M. Valent - Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík - Bezúch, Sojčík, Radivojevič - Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl - O. Mikula, Ölvecký, T. Varga - D. Hudec, Dlouhý, J. Švec - Deveaux

Zvolen: MacIntyre - J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, Dubeň - Michal Chovan, Kytnár, Coffman - Kelemen, Špirko, Šišovský - Obdržálek, O. Steen, Puliš - Martin Ďaloga, V. Fekiač, Matis - Török

Hlasy (zdroj: RTVS):

Peter Oremus (tréner Trenčína): "Sme radi za toto víťazstvo. Myslím si, že vývoj zápasu sme mali pod kontrolou. V závere sme si to trošku skomplikovali, keď sme netrafili prázdnu bránku, ale ten výkon bol taký, aký sme si predstavovali."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "V druhej tretine sme boli zakríknutí, slabo sme korčuľovali, chýbalo nám odhodlanie. Snažili sme sa dať gól, aby sme utlmili súpera, ale nepodarilo sa nám to. V tretej tretine sme ešte mohli vstúpiť do zápasu, mali sme tam presilové hry, ktoré sme však nezrealizovali."