3:1
(1:0, 2:0, 0:1)
Stav série: 2:1 3. kolo, Číslo zápasu 325 (PlayOff Semifinále) ZŠ Pavla Demitru, Trenčín 6150 divákov
Je dobojované, dlho sa tretia tretina niesla v znamení pohodlného náskoku Dukly, ale Zvolenčania flintu do žita nehodili. Takmer päť minút pred koncom odvolali brankára a vytvorili si tlak. Jedným gólom duel zdramatizovali, viackrát horelo ešte pred Valentom, ale druhý zásah tim trénera Mikulu nepridal. Pred štvrtým duelom série vedie teda Trenčín 2-1.
Koniec zápasu.
59:50
Coffman z uhla nastrelil len konštrukciu domácej brány.
59:39
Po zakázanom uvoľnení Dukly ešte ďalší tlak hostí v pásme, Coffman posielal puk do ohňa, tam jeho spoluhráči neuspeli.
57:52
Tretí netrafil prázdnu bránku Dlouhý, Zvolen následne zaútočil, po viacerých prihrávkach pálil od modrej Kováčik, ale trafil len braniaceho hráča.
56:54
Ďalší mohol dávať do prázdnej Radivojevič, Šišovsky zachytil letiaci puk.
56:25
Brankár Zvolena opäť na striedačke, hostia vybojovali buly v pásme.
56:10
3 : 1
Zvolen dal gól!
Sojčík netrafil prázdnu bránku a protiútok hosťom vyšiel. Spred bránky sa presadil RASTISLAV ŠPIRKO a zápas ešte naberá grády.
Asistencia: -
55:10
Zvolenčania piati a MacIntyre odkorčuľoval na striedačku.
54:04
Štadiónom obieha mexická vlna, strela Bačíka zblokovaná na ochrannú sieť.
53:26
Sojčík v súboji zhodil Ulrychovi prilbu, preto sa bude hrať 4 na 4.
53:26
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sojčík – 2 min., hrubosť).
52:36
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kelemen – 2 min., hákovanie).
52:36
Kombinačná akcia prvého útoku Dukly, Radivojevič prihral medzi kruhy Bezúchovi. Ten v koncovke netrafil bránku, ale bol pri tom faulovaný.
51:51
Hosťom už veľa času nezostáva. Dukla už sa snaží najmä pozorne brániť.
51:21
Hostia v plnom počte.
50:38
Dukla nehrá dvojnásobnu presilovku dobre. Puky jej odskakujú.
49:22
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Steen – 2 min., podrazenie).
49:21
Hecl spadol v súboji, trochu prísny verdikt rozhodcu po zákroku Steena posiela hostí do troch. 70 sekúnd pre Duklu.
48:32
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Hraško – 2 min., držanie).
48:32
Dvaja na jedného mierili Trenčania, Dlouhý poslal ešte pred modrou puk na rýchlejšieho Šveca, ten ale neušiel Hraškovi úplne a pri koncovke ho obranca HKM sfauloval. 34 sekúnd sa bude hrať 4 na 4.
47:35
Coffmanovu strelu zblokoval Radivojevič, hostia prišli o pásmo.
47:06
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Varga – 2 min., hákovanie).
47:06
Ölvecký pri prieniku dvakrát pridržaný, čo rozhodcovia neocenili dvoma minútami. Na druhej strane sa pustil okolo obrancu Chovan, skončil na zemi a tentoraz sa pískalo. Tretia presilovka pre hostí v tretine.
46:41
Najprv dlhšie nepustila Dukla hostí do tlaku, záver presilovky však opäť trávia Zvolenčania v útoku, Hraškovo nahodenie od modrej schoval Valent v náruči.
45:25
Dukla mala teraz aj šťastie. Coffman si výborne vylepšil streleckú parketu a spomedzi kruhov opečiatkoval žŕdku! Vznikla ešte mela, puk takmer prešiel za čiaru pri dorážkach, ale ani po zhladnutí videa sa nakoniec neukázalo, že by ho tam Zvolenčania dostali.
44:50
Švecov útočný faul dáva hosťom ďaľšiu možnosť na zníženie skóre. Vyjde presilovka Zvolenu lepšie ako posledná?
44:50
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Švec – 2 min., držanie).
43:59
Hossova jedovka spoza obrancu mierila do ľavého horného rohu, dobrý zákrok MacIntyra vyrážačkou.
43:20
Coffman zakončoval z ľavého kruhu a Valent musel vyrážať puk, k dorážke mieril pri druhej žrdke Bokroš, ale odskočil mu puk.
42:32
Domáci v plnom počte.
42:21
Hostia síce strávili väčšinu presilovky v pásme, ale na bránu dostal puk len Kováčik od modrej, čo nebolo pre Valenta nebezpečné.
41:13
Hraško udržal vyhodený puk na modrej a poslal ho na Valenta, ten nakoniec nedopustil dorážky.
40:32
6150 divákov – v Trenčíne je vypredané.
40:32
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hossa – 2 min., hákovanie).
40:32
Chovan nakorčuľoval na prihrávku medzi obrancov, prišiel faul. Presilovka pre HKM.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine boli Zvolenčania viac nebezpeční ako v úvodnej, ale Valent podržal svoj tím pri viacerých šanciach, najmä pri zakončeniach Špirka či Šišovského. Trenčania boli naďalej dôrazní a aktívni smerom dopredu, čo dokázali pretaviť na dva poisťujúce góly. Dokáže ešte HKM nájsť v tretej tretine sily na zdramatizovanie zápasu?
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:16
3 : 0
Trenčín dal gól!
Presilovku o dvoch hráčov nakoniec využila druhá trenčianska presilovková eskadra. Prihrávku dostal medzi kruhy MARCEL HOSSA a z prvej nedal brankárovi šancu.
Asistencia: Peter Frühauf
38:32
Trenčania síce s pukom na hokejke, ale presilovka vyznela staticky, zakončenie Radivojeviča spoza kruhov MacIntyre zneškodnil lapačkou.
37:45
V krátkom slede druhý faul hostí, presilovka 5 na 3 pre Duklu. 101 sekúnd.
37:45
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Špirko – 2 min., hákovanie).
37:26
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kováčik – 2 min., hákovanie).
37:05
Bokroš po naskočení z trestnej dostal puk na útočnú modrú a ušiel Trenčanom, lenže pri zakončení mu puk skĺzol z palice a z tutovky nebolo nič.
36:55
Na konci presilovky to Trenčania zahrali dobre kombinačne, ale prihrávka Ölveckého už bola navyše, mal v dobrej pozícii strieľať.
36:05
Dukla sa dostala do pásma, Frühauf si nakorčuľoval na prihrávku, ale zoči voči brankárovi nedokázal obstreliť MacIntyra.
35:50
Početná výhoda sa Dukle zatiaľ nedarí, bojovní Coffman a Špirko nazbierali cenné sekundy v útočnom pásme.
34:54
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Bokroš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
34:54
Zbytočný zákrok Bokroša vysokou hokejkou v strednom pásme na Hudeca. Druhá presilovka pre Trenčín.
34:10
Ťavodova rana od modrej sa odrazila od zadného mantinelu a pred Steenom zívala odkrytá brána, ale obranca Dukly v poslednej chvíli znemožnil dorážku.
33:34
Šanca aj na druhej strane, prečíslenie 2 na 1 vyriešil Bezúch prihrávkou na Sojčíka, ten pred bránkou musel už zakončovať bekhendom, MacIntyre mu zmenšil strelecký uhol a pripísal si úspešný zákrok.
33:20
Skvelý manéver Špirka, oklamal pohybom obrancu a sám pred Valentom skúšal blafák, ale neúspešne.
33:00
Hecl sa vyhol zákroku Hraška a mieril do útočného pásma, ale Cebák mu prebehol rýchlejšie do tretiny – ofsajd.
32:00
Valent prikryl nahodený puk, Steen išiel odvážne do dorážky, vznikla z toho mela pred bránou, keďže sa zapojili aj obrancovia, hra bola vykázaná do stredného pásma.
31:40
Valent sa musel mať na pozore po jedovke Kelemena, ktorý to skúsil z pravého kruhu.
31:25
Hostia už dlhšie ukazujú zvýšenú aktivitu smerom dopredu, tlačia sa do koncovky, čím sa ale aj otvárajú okienka v ich defenzíve. Zápas sa dostáva do dôležitej fázy, buď sa hosťom podarí znížiť, alebo im Dukla zasadí tvrdý direkt.
31:05
Dvaja Zvolenčania po odraze puku mierili smerom na Valenta, Šišovský to vzal na seba a pokúsil sa o blafák, aj si položil brankára, ale nedokázal cez položený betón dostať puk do brány.
30:49
Druhý útok Dukly si dobre prihrával v útočnom pásme, dlhší pobyt tak zakončil Hecl strelou z otočky, ale MacIntyre mal dobrý výhľad a bol pripravený.
29:25
Puliš šikovne obral o puk Starostu a pre hostí sa črtalo prečíslenie, ale Puliš nedokázal presne nájsť Steena.
28:42
Starosta sa zachoval podľa hesla "Buď puk, alebo hráč". Keď mu čierne čudo preskočilo hokejku, Kelemena telom odstavil.
28:05
Hudecov pokus z pravého krídla vyrazil brankár hostí na ľavú stranu, tam mohol dorážať Švec, ale puk mu preskočil hokejku.
27:42
Sádecký sa dobre zorientoval v strednom pásme a posunul puk do jazdy rozbehnutému Holendovi. Obranca Dukly s ním nakorčuľoval do pásma a snažil sa prekvapiť MacIntyrea spoza beka, ale brankár hostí si poradil.
26:59
26:26
Obetaví domáci dostali puk zo svojej tretiny a Zvolen musí opäť začínať dobýjaním pásma.
25:44
Chovanovi nesadol puk na strelu z prvej na pravom krídle, následná rana Kováčika bola nepresná a vyhnala Zvolenčanov z útočného pásma.
24:57
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Obdržálek – 2 min., podrazenie).
24:57
Obdržálek sa dral k strele, potom zacítil Mikulovu hokejku pod nohou a spadol. Presilovka pre HKM.
23:30
Hossova pohotová strela spoza obrancu mierila do protipohybu brankára, ale nemierila medzi žrde.
22:35
Dlhší čas sa zvolenská pätica bránila a nakoniec len za cenu zakázaného uvoľnenia ustála tlak. Potom však vďaka vyhratému buly dokázali hostia vystriedať.
20:42
2 : 0
Dukla sa udržala v pásme Zvolena dlhší čas, nakoniec prišla strela Sojčíka z uhla, ktorú MacIntyre len vyrazil, puk padol pred úplne odkrytú bránu, kde už TOMÁŠ STAROSTA nemal žiaden problém doraziť.
Asistencia: Peter Sojčík, Branko Radivojevič
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina patrila Dukle. Hneď v úvode ubránila zvolenskú presilovku a Radivojevič po návrate z trestnej lavice prihrával Vargovi na úvodný gól. Trenčania ťažili zo získanej psychickej pohody a MacIntyre sa musel v bránke obracať. Ale z viacerých šancí nedokázali domáci náskok zvýšiť, takže Zvolen je stále v hre. Skúsený kouč Mikula určite v prestávke bude chcieť svojich zverencov pripraviť na druhú tretinu lepšie.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:20
Bezúch udržal puk v útočnom pásme, pripravil ho pre Radivojeviča, ktorý si ešte vylepšil streleckú parketu, ale MacIntyra nedokázal švihom prekonať.
18:55
Strelu Ťavodu od modrej nik nedokázal tečovať a domáci gólman si teda dokázal poradiť.
16:55
Dlouhý potiahol po pravom krídle, v prečíslení prihral Hudecovi dozadu a ten z pravého kruhu mieril na vyrážačku MacIntyra. Ten si pripísal ďaľší dobrý zákrok a o malú chvíľu ďaľší po jedovke Radivojeviča spoza obrancu.
15:38
Sádecký prihral na stred, kde Hossa vystrelil z prvej a MacIntyre mal čo robiť. Podarilo sa mu betónom puk vyraziť vedľa brány.
15:23
Obdržálek s Pulišom bojovali pred bránkou Dukly, ale Valent nakoniec puk prirkyl a hra bola prerušená.
15:10
Zakázané uvoľnenie Dukly, hra sa presťahuje pred Valenta.
14:40
Bezúch sa snažil uvoľniť pri mantineli, ale Zeleňák ho pritlačil na dosky a odzbrojil.
13:50
Bokrošovu delovku od modrej trenčiansky brankár neudržal, obrancovia však nedopustili dorážku.
12:36
Sádecký natiahol na seba obrancov a spätnou prihrávkou nachádzal Hecla úplne pred odkrytou bránou, ale tomu nesadol puk a vystrelil tak len vedľa bránky.
11:33
Mikula mohol strieľať, ale z ľavého kruhu ešte chcel vylepšiť pozíciu pre spoluhráča, dal však nepresnú prihrávku.
10:10
09:04
Zvolen hrá oslabenie aktívne, dostupuje hráčov a získava puky.
08:49
Starostovo nahodenie od modrej dokázal MacIntyre na dvakrát zlikvidovať.
08:12
Prvé vhadzovanie v oslabení hostia vyhrali a vyhodili puk až za Valenta.
08:10
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kelemen – 2 min., podrazenie).
08:10
Kelemen trafil bez puku Bezúcha kolenom, presilovku si zahrajú aj domáci.
07:03
Hosťom sa už podarilo ustáť tlak Trenčanov a hra sa vyrovnala. Po jednom z nahodení navyše budú mať buly v útočnom pásme.
05:28
Coffman na seba natiahol obrancu a šikovne predložil do tandemu Chovanovi medzi kruhy ale ten neprestrelil pripraveného Valenta.
05:00
Prečíslenie 3 na 1 pre Duklu, potiahol ho do pásma Holenda a rozhodol sa aj zakončiť, ale strelu na vyrážačku MacIntyre kryl.
04:33
Ďalekonosný pokus spoza modrej vyrazil MacIntyre na ochrannú sieť.
03:48
Hostia nehrali prvú presilovku zle, ale neskórovali a teraz sa musia brániť pri tlaku Dukly, ktorá ťaží z psychickej vzpruhy po prvom góle.
03:16
Sojčík našiel voľného Radivojeviča, jeho pokus z ľavého kruhu neprešiel cez zvolenského brankára.
02:51
Po odraze puku od mantinelu zakončoval z ľavého kruhu Sádecký, MacIntyre bol pri žŕdke pripravený.
02:24
1 : 0
Radivojevič sa ihneď pri návrate z trestnej zapojil do útoku, v prečíslení 2 na 1 ideálne prihral TIBOROVI VARGOVI a ten spomedzi kruhov trafil odkrytý ľavý horný roh bránky.
Asistencia: Branko Radivojevič.
02:15
00:54
Dva Coffmanove pokusy, pri oboch mal však Valent dostatok času pripraviť sa.
00:19
Nahodenie Chovana od modrej schoval Valent v lapačke.
00:15
Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Radivojevič – 2 min., podrazenie).
00:15
Zbytočný Radivojevičov faul na Kováčika v strednom pásme.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Trenčiansky štadión už takmer plný, emócie na tribúnach rastú. Hostia dnes nastúpia v bielom, v bránke s Drewom MacIntyrom, v domácej bránke bude Michal Valent, Dukla obliekla červené dresy.
Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hossa, Sádecký, Hecl – Varga, Ölvecký, Mikula – Švec, Dlouhý, D. Hudec – Deveaux

HKM Zvolen: MacIntyre – Bokroš, Kováčik, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Ťavoda, Dubeň – Coffman, Kytnár, Michal Chovan – Šišovský, Špirko, Kelemen – Puliš, Steen, Obdržálek – Ďaloga, V. Fekiač, Matis – T.Török

Rozhodca: Baluška, Fridrich – J.Tvrdoň, Šefčík.
V čase, kedy už poznáme prvého finalistu, sa v Trenčíne bude možno lámať druhá semifinálová séria. Po zvolenských zápasoch je stav v nej nerozhodný a všetko je otvorené.

Zvolenčania nezačali semifinále ideálnou tretinou, v prvom stretnutí ju doma prehrali 0-2 a Dukla ich nepustila k takmer žiadnej šanci. Lenže tréner Mikula svoje mužstvo v prvej prestávke zdvihol a vo zvyšnom priebehu prvého duelu sme videli útočný zvolenský koncert, ktorý priniesol prvý bod pre HKM.

Dobrú fazónu si Rytieri preniesli aj do druhého stretnutia a v jeho prvých dvoch častiach boli hokejovejší. Lenže Dukla sa nevzdávala, v tretej tretine druhého zápasu vyrovnala hru aj skóre, v predĺžení mala obrovský tlak a nakoniec sériu vyrovnala vďaka úspešnému nájazdovému rozstrelu.

Pred trenčianskymi zápasmi je stav teda nerozhodný, v bránkach dominujú jednotky Valent a MacIntyre, oba tímy majú aj niekoľko absencii v obranných formáciách. Zvolenčanom chýba produktívna dvojica Ross-Drgoň, Dukle v prvom zápase odstúpil pre zranenie Frühauf.

V Trenčíne sa očakáva takmer plný štadión na obe stretnutia, ktoré tak budú mať skvelú atmosféru. Kto sa po nich bude radovať a pôjde do Zvolena na piaty zápas šťastnejší?

Výsledky prvých dvoch stretnutí série:

1.zapas

HKM Zvolen – Dukla Trenčín 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
Góly: 28. Obdržálek (Špirko), 36. Kytnár (Coffman, Chovan), 42. Špirko (Šišovský), 55. Kelemen (Špirko), 58. Šišovský – 18. Radivojevič (Starosta, Sojčík), 20. Holenda (Bezúch). Rozhodovali Kalina, Snášel – Gajan, R. Gavalier, vylúčení 5:6, navyše Ťavoda 10 min za nešportové správanie – Bačík 10 min za nešportové správanie, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 3452 divákov.
/stav série: 1:0/

HKM Zvolen: MacIntyre – Bokroš, Kováčik, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Ťavoda, Dubeň – Coffman, Kytnár, Michal Chovan – Šišovský, Špirko, Kelemen – Puliš, Steen, Obdržálek – Török, V. Fekiač, Matis

Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hossa, Sádecký, Hecl – Varga, Ölvecký, Mikula – Gašparovič, Dlouhý, D. Hudec

2.zapas:

HKM Zvolen – Dukla Trenčín 3:4 sn (3:2, 0:0, 0:1, -0:0, 0:1)
Góly: 8. Obdržálek (Špirko), 13. Hraško (Špirko), 19. Puliš (Kelemen) – 5. Dlouhý, 17. Dlouhý (Holenda), 41. Radivojevič (Sojčík), rozh. sam. nájazd Hossa. Rozhodovali Stano, J. Konc st., – Synek, Gegáň, vylúčení 4:4, navyše Kováčik (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky 2:1, v oslabení 0:0, 3673 divákov. Stav série 1:1.

Dukla Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Bačík, Bohunický, Holenda, Pač – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hossa, Sádecký, Hecl – Varga, Ölvecký, Mikula – Švec, Dlouhý, D. Hudec
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.