3:2 sn
(0:1, 0:1, 2:0, 0:0)
Stav série: 1:0 1. kolo, Číslo zápasu 296 (PlayOff Štvrťfinále) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2743 divákov

Košice mali víťazstvo na dosah, Banská Bystrica doma triumfovala v nájazdoch

BANSKÁ BYSTRICA 17. marca (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice sa ujali vedenia vo štvrťfinálovej sérii play-off proti Košiciam, keď ich zdolali doma 3:2 po samostatných nájazdoch.

Košičania boli blízko k víťazstvu na ľade úradujúceho majstra, keď ešte po druhej tretine viedli 2:0. Lenže v 43. min Pavol Skalický znížil v presilovke a 25 sekúnd pred koncom tretej tretiny poslal duel do predĺženia gólom v power-play slovinský obranca v banskobystrickom drese Klemen Pretnar. V nájazdoch sa ako jediný presadil domáci útočník Éric Faille.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 43. Skalický (Hohmann, Pretnar), 60. Pretnar (T. Surový, Skalický), rozhodujúci sam. nájazd Faille - 17. Pacan (L. Nagy, Miklík), 25. T. Klíma (Kafka)
Vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše Delisle 10 min za nešportové správanie - Šoltés 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano - M. Orolín, Róbert Gavalier, 2743 divákov

Banská Bystrica: Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, Pretnar, V. Mihálik, Delisle, Gélinas, J. Brejčák - Lamper, T. Surový, Bortňák - Hohmann, T. Hrnka, Bartánus - Skalický, Faille, Asselin - Brittain, Češík, Kabáč - Gabor

Košice: Habal - Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Koch - L. Nagy, Pacan, Miklík - Marek Hovorka, Suja, Spilar - Šoltés, T. Klíma, Kafka - Vrábeľ, Š. Petráš, Hričina - Hudák, Michalčin