2:3 sn
(1:0, 0:2, 1:0, 0:0)
14. kolo, Číslo zápasu 283 (Základná časť) ZŠ Piešťany - Easton Aréna 242 divákov

HK Orange "20" podľahol Banskej Bystrici až po nájazdoch

PIEŠŤANY 24. októbra (SITA) - Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice zvíťazili nad domácimi hráčmi HK Orange "20" 3:2 po samostatných nájazdoch v utorňajšom stretnutí 14. kola slovenskej Tipsport ligy.

Za domácich sa v prvej tretine presadil Kroni Musliu, no "baranom" sa v druhej časti hry podarilo otočiť skóre zásluhou dvoch gólov obrancu Jána Brejčáka. "Dvadsiatka" dokázala vyrovnať v záverečnej tretine, keď svoj premiérový gól v sezóne zaznamenal Radoslav Mesaroš. V samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe favorita kanadský útočník Éric Faille.

Mladíci si pripísali už siedmu prehru v sérii, kým Banská Bystrica sa ziskom dvoch bodov dostala na druhé miesto v tabuľke pred Košice, no tie majú jeden zápas k dobru.

HK Orange "20" - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 12. Musliu (Tamáši, Smolka), 43. Mesaroš (Smolka, Tamáši) - 31. a 40. J. Brejčák, rozhodujúci sam. nájazd Faille
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Smetana, Fridrich - Orolín, Németh, 242 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu.

HK Orange 20: Durný - Hílek, Hedera, Zeleňák, Fereta, Dlapka, Švarc, M. Krempaský, Matejovič - Marcinek, Kundrik, N. Jaško - Vašaš, Čacho, V. Vybiral - Musliu, Tamáši, Smolka - Mesaroš, Šmída, Václav
Banská Bystrica: Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, M. Sersen, J. Brejčák, G. Gélinas, V. Mihalik, Grundling, A. Sedlák - Faillé, T. Surový, M. Lunter - Belluš, Češík, Lamper - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Róth, P. Valent, Andrisík