2:1
(0:0, 2:0, 0:1)
9. kolo, Číslo zápasu 278 (Základná časť) STEEL Arena Košice 2401 divákov

Tesné domáce víťazstvo favorizovaných Košíc nad HK Orange "20"

KOŠICE 5. októbra (SITA) - Hokejisti Košíc na vlastnom ľade zdolali hráčov slovenskej "dvadsiatky" iba tesne 2:1 v štvrtkovom stretnutí 9. kola slovenskej Tipsport ligy.

Hostia odolávali favoritovi až do druhej tretiny, keď najprv v presilovke otvoril skóre zápasu Dávid Šoltés a gólovú poistku pridal v oslabení 12 sekúnd pred druhou sirénou obranca Martin Bača. Mladíkom z HK Orange "20" sa podarilo v závere tretej tretiny zdramatizovať duel presným zásahom Erika Smolku, vyrovnať sa im však nepodarilo. Košice zvíťazili tretíkrát po sebe a v priebežnej ligovej tabuľke figurujú na treťom mieste.

HC Košice - HK Orange "20" 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 27. Šoltés (Pacan, Lundström), 40. Martin Bača (Kafka, Hovorka) - 58. Smolka (Zeleňák, Bjalončík)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Orolin - Korba, Smrek, 2401 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu

Košice: Lundström - Pulli, Čížek, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Matejka - Jenčík, Hovorka, Kafka - Koyš, Pacan, T. Klíma - Boltun, Suja, Šoltés - M. Novotný, Vrábeľ, Š. Petráš
HK Orange "20": Durný - Fereta, Hedera, Dlapka, Švarc, Zeleňák, Kuna, Krempaský, Hílek - R. Mesaroš, Kundrik, N. Jaško - Vašaš, Čacho, V. Vybiral - Bjalončík, Tamáši, Musliu - Marcinek, Václav, Smolka