54. kolo, Číslo zápasu 270 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2649 divákov

Bystrica po prehre s Popradom do play-off zo 4. miesta

BANSKÁ BYSTRICA 11. marca (SITA) - HokejistiHC ‘05 iClinic Banská Bystrica nevyužili šancu skončiť po základnej časti na druhom mieste.

V nedeľňajšom stretnutí záverečného 54. kola Tipsport ligy prehrali s hráčmi HK Poprad 3:4. Hostia viedli po dvoch tretinách už trojgólovým rozdielom. "Barani" dokázali v poslednej tretine súboj zdramatizovať, no nakoniec si nepripísali ani bod. Tento výsledok znamená, že Banská Bystrica skončila po základnej časti na 4. mieste, kým Poprad vstúpi do play-off zo 6. priečky.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)

Góly: 44. Hohmann (Skalický, Hrnka), 46. Bortňák (T. Surový, Delisle), 56. Faille (Pretnar, Brittain) - 13. Petran (Matúš Paločko), 27. Heizer (Buc, Matúš Paločko), 31. Abdul (D. Bondra, Matej Paločko), 56. L. Hvila (König, M. Nagy)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, J. Konc st. - Korba, Bogdaň, 2649 divákov

Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, Pretnar, V. Mihálik, Delisle, Gélinas, Trecapelli, J. Brejčák - Hrnka, T. Surový, Bortňák - Hohmann, Bubela, Brittain - Skalický, Faille, Asselin - Gabor, Češík, Kabáč

Poprad: Ivanov - König, D. Brejčák, Petran, Š. Fabian, Bdžoch, Davydov - Svitana, M. Nagy, L. Hvila - Buc, Heizer, Matúš Paločko - Abdul, Matej Paločko, D. Bondra - Ježek, Koky