54. kolo, Číslo zápasu 269 (Základná časť) _ 763 divákov

Liptovský Mikuláš nebude hrať play-off, Žiline podľahol po predĺžení

ŽILINA 11. marca (SITA) - Hokejisti Liptovského Mikuláša zakončili základnú časť Tipsport ligy 2017/18 prehrou na ľade Žiliny 3:4 po predĺžení v stretnutí nedeľňajšieho záverečného 54. kola.

Žilina nastupovala na zápas už s istotou, že nemôže skončiť na inom ako siedmom mieste. Liptáci mali ešte šancu postúpiť do play-off. Žlto-zelení trikrát v stretnutí vyrovnali a napokon získali dva body, keď sekundu pred koncom predĺženia využil Lukáš Handlovský ideálnu prihrávku od Michala Švihálka.

MsHK Doxxbet Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 13. Pospíšil (Tvrdoň), 19. Holovič (Handlovský, Juraško), 47. J. Jurík (Švihálek, Húževka), 65. Handlovský (Švihálek) - 5. M. Sukeľ (Žiak), 18. Lištiak (Uhrík, Nemec), 29. J. Tabaček (Nádašdi, M. Sukeľ)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga - M. Orolín, Kollár
počet divákov: 763

Kompletné štatistiky zo zápasu.

Žilina: T. Tomek - Hatala, Kozák, Turian, Andersons, Juraško, Mendrej - Tvrdoň, R. Hruška, Pospíšil - Handlovský, Holovič, Konečný - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Ondruš, Rogoň - Coma, Váňa
Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Moravčík, J. Tabaček, Kurali, R. Suchý, Nádašdi, M. Bača, Nemec, Gründling - Rudolf Huna, Langhammer, A. Laco - Žiak, Oško, Vybiral - Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ - Pacalaj, Uhrík, Lištiak