4:1
(1:0, 1:0, 2:1)
50. kolo, Číslo zápasu 246 (Základná časť) Tipsport Aréna Nitra 2827 divákov

Nitra pohodlne zdolala Trenčín

NITRA 25. februára (SITA) - Hokejistom Nitry olympijská prestávka zjavne prospela, víťazstvom 4:1 nad Trenčínom v nedeľňajšom stretnutí Tipsport extraligy dali zabudnúť na predošlé dve prehry.

Za tromi bodmi nasmeroval úradujúceho vicemajstra Matúš Rais, ktorý v 6. min otvoril skóre v presilovke a ku koncu druhej tretiny pridal aj druhý gól po prihrávke Mateja Pauloviča. Akékoľvek myšlienky na zvrat rozplynul 54 sekúnd po začiatku tretej tretiny Marek Slovák. V 48. min síce znížil Erik Smolka, ale v 55. min spečatil konečný stav Michal Krištof.

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 6. Rais (Krištof, M. Paulovič), 38. Rais (M. Paulovič), 41. M. Slovák (Pupák, Versteeg), 55. Krištof (T. Mikúš, M. Paulovič) - 48. Smolka (Sojčík)
Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše Deveaux (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Stano - Synek, Šefčík