3:2 pp
(0:0, 1:1, 1:1, 1:0)
46. kolo, Číslo zápasu 227 (Základná časť) ZŠ Poprad 816 divákov

Poprad doma zdolal Žilinu po predĺžení, hrdinom dvojgólový D. Brejčák

POPRAD 11. februára (SITA) - Domáci hokejisti HK Poprad zvíťazili 3:2 po predĺžení nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina v zápase nedeľňajšieho 46. kola slovenskej Tipsport ligy 2017/2018.

"Kamzíci" sa v 36. min dostali do vedenia gólom Daniela Brejčáka, hostia zmazali manko o dve minúty zásahom Michala Šviháleka. Na gól Patrika Svitanu v závere tretej časti odpovedal Rastislav Konečný, no Brejčák v predĺžení rozhodol o triumfe Popradčanov. Žilina figuruje v tabuľke na 7. mieste, Popradu patrí 6. priečka.

HK Poprad - MsHK Doxxbet Žilina 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 36. D. Brejčák (Štrauch, König), 45. Svitana (König, Štrauch), 61. D. Brejčák (Svitana) - 38. Švihálek (Konečný, Juraško), 59. Konečný (Holovič, Švihálek)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Klimenta (Žilina) 10 min za inzultáciu rozhodcov, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Lokšík - Bogdaň, Jobbágy
počet divákov: 816

Kompletné štatistiky zo zápasu.

Poprad: Corbeil - König, D. Brejčák, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Krempaský, Davydov - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Buc, Heizer, Matúš Paločko - Abdul, Matej Paločko, D. Bondra - Hvíla, Ježek, Miškovec
Žilina: T. Tomek - Kozák, Hatala, Michal Roman, Juraško, P. Mikuš, Andersons, Martin Mazanec - Tvrdoň, Húževka, Klimenta - J. Jurík, Holovič, Konečný - Rogoň, Švihálek, Stupka - Mendrej, Ondruš, Dolinajec