39. kolo, Číslo zápasu 194 (Základná časť) ZŠ Nové Zámky 1158 divákov

Nitra zvíťazila o gól v Žiline

ŽILINA 21. januára (SITA) - Hokejisti HK Nitra získali v Žiline všetky tri body, keď zvíťazili 3:2 nad hráčmi domáceho MsHK Doxxbet v stretnutí nedeľňajšieho 39. kola Tipsport ligy.

Nitra sa v prvej tretine dostala dvakrát do vedenia, prvýkrát už po 24 sekundách gólom Justina Kovacsa. Žilina však dokázala dvakrát odpovedať, Filip Ondruš 43 sekúnd pred prvou prestávkou vyrovnal na 2:2. Po tretí raz sa Nitra ujala vedenia v poslednej minúte druhej tretiny vďaka Henrichovi Ručkayovi, na to už domáci nezareagovali.

MsHK Doxxbet Žilina - HK Nitra 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Góly: 4. Tvrdoň (J. Jurík), 20. Ondruš (Konečný, Andersons) - 1. Kovacs (Paulovič), 6. Krištof, 40. H. Ručkay (Macík, M. Versteeg)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Fridrich - M. Orolin, M. Kollár, 1001 divákov

Štatistiky zo zápasu

Žilina: Mikoláš - L. Kozák, P. Mikuš, Juraško, Andersons, Hatala, Martin Mazanec, Michal Roman - Stupka, Holovič, T. Pospíšil - Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík - Švihálek, Húževka, Klimenta - Konečný, Ondruš, Rogoň

Nitra: Lawson - Rýgl, Rais, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Michal Pupák, Korím - Macík, Krištof, M. Paulovič - Lantoši, Marek Slovák, Blackwater - Csányi, J. Ručkay, H. Ručkay - Rzavský, Šiška, Kovacs - A. Kollár