4:2
(2:2, 0:0, 2:0)
37. kolo, Číslo zápasu 182 (Základná časť) _ 801 divákov

Žilina uspela na vlastnom ľade v súboji s Popradom

ŽILINA 14. januára (SITA) - Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina triumfovali na vlastnom ľade nad Popradom 4:2 v nedeľňajšom stretnutí 37. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Ako prvý sa v zápase presadil už v 4. minúte domáci Radim Hruška. Hostia však v priebehu troch minút otočili skóre gólmi Samuela Mlynaroviča a Dávida Buca. Žiline však stačila iba jedna minúta a Lukáš Handlovský postaral o vyrovnanie. Ďalších gólov sa diváci dočkali až v tretej tretine. Víťazstvo "vlkov" zabezpečili Tomáš Pospíšil a Rastislav Konečný. Pre "kamzíkov" ide po štyroch víťazstvách o prvú prehru vo vzájomných zápasoch v tejto sezóne. Žilina zaokrúhlila svoj bodový zisk na 50, kým Poprad ostal na 67 bodoch.

MsHK Doxxbet Žilina - HK Poprad4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Góly: 4. R. Hruška (Juraško), 11. Handlovský (Pospíšil, L. Kozák), 41. Pospíšil (Handlovský), 51. Konečný (Stupka) - 7. Mynarovič (McDowell, Buc), 10. Buc
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Stabo - Kacej, Krajčík, 801 divákov

Štatisitiky zo zápasu

Žilina: T. Tomek - L. Kozák, Martin Mazanec, Juraško, Andersons, Michal Roman, Chaloupka, Mendrej, Hatala - Handlovský, Holovič, Pospíšil - M. Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík - Švihálek, Húževka, Klimenta - Stupka, Konečný, Rogoň

Poprad: Corbeil - McDowell, D. Brejčák, Petran, Davydov, Dinda, Krempaský, Romaňák - Svitana, Mlynarovič, Hvila - Lichanec, Heizer, Buc - Matúš Paločko, Vartovník, D. Bondra - Vašaš, Bjalončík, Matej Paločko