37. kolo, Číslo zápasu 181 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2710 divákov

Banská Bystrica hladko zdolala Nitru, Hohmann strelil tri góly

BANSKÁ BYSTRICA 14. januára (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice sa po dvoch prehrách v Tipsport lige opäť vrátili na víťaznú vlnu, hráčov Nitry zdolali doma pohodlne 6:3.

Hostia sa síce dostali do vedenia v 3. min gólom Mateja Pauloviča, ale v ďalšom priebehu hry sa presadzovali už hlavne "barani". Už v prvej sekunde piatej minúty vyrovnal Guillaume Gélinas s prispením brankára Nitry Nathana Lawsona, ktorému za chrbát prešiel puk odrazený od zadného mantinelu. Druhú tretinu potom Bystričania vyhrali troma gólmi, ktoré strelili v priebehu štyroch minút a vyhnali Lawsona z bránky. Záver si už pohodlne postrážili, celkovo troma gólmi sa zaskvel americký útočník Cason Hohmann a pridal aj jednu asistenciu.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

Góly: 5. G. Gélinas, 25. Hohmann (Bartánus, I. Ďatelinka), 28. I. Ďatelinka (T. Surový, Hohmann), 29. Hohmann (M. Rosandič), 41. Hohmann (trestné strieľanie), 52. Bubela (Bartánus, A. Sedlák) - 3. M. Paulovič (Krištof, Rais), 52. Lantoši (Marek Slovák, Blackwater), 55. M. Paulovič (Rýgl, Blackwater)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Lauff - Korba, M. Smrek, 2710 divákov

Štatistiky zo zápasu

Banská Bystrica: Ján Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, Delisle, M. Rosandič, A. Sedlák, G. Gélinas, Gabor, Košecký - Lamper, T. Surový, Brittain - Hohmann, Bubela, Bartánus - Giľák, Faille, Asselin - Kabáč, Češík, Bortňák

Nitra: Lawson (28. Foltán) - Rýgl, Rais, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Michal Pupák, Korím - Macík, Krištof, M. Paulovič - Kovacs, Marek Slovák, Blackwater - Lantoši, J. Ručkay, H. Ručkay - Rzavský, Šille, Csányi