1:3
(1:1, 0:2, 0:0)
33. kolo, Číslo zápasu 162 (Základná časť) ZŠ Detva 440 divákov

Poprad potvrdil úlohu favorita v Detve

DETVA 3. januára (SITA) - Hokejisti HK Poprad potvrdili úlohu favorita v stredajšom stretnutí 33. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy, keď zvíťazili na ľade HC 07 Orin Detva 3:1.

Úvodný presný zásah duelu dosiahol v 9. min domáci útočník David Videlka, hostia však ešte počas prvej tretiny zásluhou Andreasa Štraucha vyrovnali. O víťazstve "kamzíkov" rozhodli zásahy Matúša Paločka a Radomíra Heizera z druhej tretiny.

HC 07 Orin Detva - HK Poprad 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 9. Videlka (Piačka, Macejko) - 20. Štrauch (D. Brejčák), 24. Matúš Paločko (McDowell, Štrauch), 35. Heizer (P. König)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Kubuš - Rojík, Výleta, 440 divákov

Štatistiky zo zápasu

Detva: Viarbickij - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, D. Jendroľ, Gachulinec - Ščurko, Surovka, Sitnikov - Milý, Matúš Chovan, Žilka - Videlka, Murček, Piačka - D. Abramov, M. Surový, Utkin

Poprad: Corbeil - McDowell, D. Brejčák, Petran, P. König, Dinda, Fabian, Jáchym, Davydov - Matúš Paločko, Mlynarovič, Štrauch - Buc, Heizer, Abdul - D. Bondra, Vartovník, Vašaš - Hvila, Ježek, Nespala