31. kolo, Číslo zápasu 152 (Základná časť) ZŠ Zvolen 1916 divákov

Dvojgólový Kytnár zariadil triumf Zvolena nad Liptovským Mikulášom

ZVOLEN 28. decembra (SITA) - Hokejisti HKM Zvolen triumfovali nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 na domácom ľade vo štvrtkovom stretnutí najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Po bezgólovej úvodnej tretine otvoril stav zápasu hosťujúci Patrik Števuliak, ale ešte v závere prostredného dejstva vyrovnal počas presilovej hry Peter Hraško. Triumf Zvolenčanov stanovil dvoma gólmi v tretej časti hry 28-ročný útočník Milan Kytnár.

Necelých šesť minút pred záverečnou sirénou síce znížil v početnej výhode Mário Kurali, ale 24 sekúnd pred koncom ešte skóroval Rastislav Špirko, ktorý určil dvojgólový rozdiel a spečatil víťazstvo domácich. Liptáci neuspeli už v siedmom zápase po sebe, hráči Zvolena triumfovali jedenásťkrát v ostatných dvanástich dueloch.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 31. kolo - štvrtok:

HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Góly: 39. Hraško (Michal Chovan), 43. Kytnár (Hraško, Šišovský), 47. Kytnár (Michal Chovan, Jozef Kováčik), 60. Špirko - 37. Števuliak (Rudolf Huna, Langhammer), 55. Kurali (R. Suchý)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Snášel - Výleta, M. Kollár, 1916 divákov

Štatistiky zo zápasu

Zvolen: M. Šimko - Hraško, Drgoň, Ross, T. Bokroš, Ťavoda, J. Kováčik, Andersons, Wharton - Michal Chovan, Špirko, Šišovský - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Síkela, Kytnár, Matis - V. Fekiač, L. Jurík, Martin Ďaloga

Liptovský Mikuláš: J. Hollý - J. Nemec, Gründling, Kurali, R. Suchý, J. Tabaček, Mezovský, Nádašdi, M. Moravčík - Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak - B. Rapáč, Piatka, A. Laco - Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ - Žiak, Uhrík, Vybiral