30. kolo, Číslo zápasu 147 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2841 divákov

Majster zdolal lídra, šláger rozhodol Asselin

BANSKÁ BYSTRICA 26. septembra (SITA) - Majstrovská Banská Bystrica zdolala vedúci Trenčín 3:2 v šlágri utorňajšieho 30. kola hokejovej Tipsport ligy.

Stredoslováci viedli od 6. minúty gólom Tomáša Surového, no hosťujúci "vojaci" ešte do prestávky stihli zlepenými gólmi Branka Radivojeviča a Jozefa Šveca otočiť na 2:1 vo svoj prospech. Akim Aliu v 30. min vyrovnal a zdalo sa, že duel smeruje do predĺženia, ale tri a pol minúty pred sirénou tretej tretiny rozhodol kanadský krídelník domácich Guillaume Asselin. Banská Bystrica ťahá šnúru šiestich víťazstiev.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 30. kolo - utorok:

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Góly: 6. T. Surový (Brittain, Hrnka), 30. Aliu (Giľák, Asselin), 57. Asselin (Giľák, Faille) - 16. Radivojevič (T. Varga, Ölvecký), 17. J. Švec (Sojčík, R. Dlouhý)
Vylúčení: 0:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Stano - Synek, Rojík, 2841 divákov

Štatistky zo zápasu

Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, Delisle, M. Rosandič, Aliu, Sedlák, M. Róth, Košecký - Hrnka, T. Surový, Brittain - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Giľák, Faille, Asselin - Kabáč, Češík, Gabor

Trenčín: Hiadlovský - Pač, Frühauf, Holenda, Cebák, Bohunický, Adam Themár, L. Ďurkech - Radivojevič, Ölvecký, T. Varga - Marcel Hossa, Bulík, Bezúch - Sojčík, - O. Mikula, R. Dlouhý, Sojčík - J. Švec, J. Pardavý ml. - Špankovič