3:5
(1:1, 0:2, 2:2)
28. kolo, Číslo zápasu 139 (Základná časť) ZŠ Detva 293 divákov

Košice otočili zápas a zvíťazili v Detve

DETVA 20. decembra (SITA) - Hokejisti HC Košice zvíťazili na ľade HC 07 Orin Detva 5:3 v stredajšom stretnutí 28. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Vedenia sa ako prví prekvapivo ujali domáci gólom Filipa Surovku v presilovej hre v 18. min, ešte v prvej tretine však vyrovnal Martin Dudáš takisto v početnej výhode. V druhej časti hry prevzali kontrolu nad zápasom hostia, keď sa strelecky presadili Jere Pulli a Richard Jenčík.

Trojgólový náskok Košíc stanovil v 49. min Peter Boltun. O dve minúty neskôr síce znížil Ladislav Ščurko, ale už o 64 sekúnd skóroval hosťujúci Gabriel Spilar. V samotnom závere sa strelecky presadil a spečatil výsledok zápasu Jozef Tibenský. Podpoľanci neuspeli už ôsmykrát po sebe.

HC 07 Orin Detva - HC Košice 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Góly: 18. Surovka (J. Tibenský, Ščurko), 50. Ščurko, 59. J. Tibenský (Kuklev, Martin Chovan) - 20. Dudáš (Šedivý, Marek Hovorka), 35. Pulli (Hričina, Spilar), 37. Jenčík (Boltun), 49. Boltun (Jenčík), 51. Spilar (Vrábeľ, Šedivý)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Michal Kuklev (Detva) 10 min za hrubosť, presilovky 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Milan Novák - Junek, Rojík