27. kolo, Číslo zápasu 134 (Základná časť) ZŠ Lipt. Mikuláš 750 divákov

Žilina tesne zvíťazila v Liptovskom Mikuláši

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 10. decembra (SITA) - Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina triumfovali nad domácimi hráčmi Liptovského Mikuláša tesne 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 27. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Žilinčania sa ujali vedenia v štvrtej minúte gólom Radima Hrušku, Liptáci v priebehu ôsmich minút otočili stav vo svoj prospech presnými zásahmi Martina Krišku a Radoslava Suchého. Skúsený obranca Suchý skóroval v presilovke v 15. min, ale hostia už o 10 sekúnd neskôr vyrovnali zásluhou Tomáša Klimentu. Víťazný gól "vlkov" strelil v 36. min rovnako v početnej prevahe Tomáš Pospíšil. Hráči Liptovského Mikuláša neuspeli už štvrtýkrát po sebe, Žilinčania triumfovali v druhom zápase v sérii a na 7. mieste sa práve Liptákom vzdialili už na rozdiel 8 bodov.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 27. kolo - nedeľa:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Doxxbet Žilina 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Góly: 7. Kriška (M. Sukeľ), 15. R. Suchý (Paukovček, Luža) - 4. R. Hruška (M. Tvrdoň), 15. Klimenta (T. Pospíšil, Handlovský), 36. T. Pospíšil (Handlovský)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Snášel - Stanzel, Gajan st., 750 divákov

Štatistiky zo zápasu

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nádašdi, Luža, Pacalaj, R. Suchý, Tabaček, Moravčík, J. Nemec, Mezovský - Kriška, M. Sukeľ, M. Uram - B. Rapáč, Paukovček, P. Koyš - Rudolf Huna, Langhammer, J. Sukeľ - Števuliak, Piatka, A. Laco

Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Mendrej, Poulin, Michal Roman, Harant, Mendrej, Hatala - T. Pospíšil, Handlovský, Klimenta - J. Jurík, R. Hruška, M. Tvrdoň - Stupka, Švihálek, Rogoň -Meliško, Holovič, Váňa