24. kolo, Číslo zápasu 118 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2751 divákov

Zvolen v Banskej Bystrici natiahol víťaznú šnúru na päť duelov

BANSKÁ BYSTRICA 1. decembra (SITA) - Pohronské derby v rámci 24. kola hokejovej Tipsport ligy sa skončilo víťazstvom Zvolena 4:2.

Hráči spod Pustého hradu nepustili Banskú Bystricu doma na jej vlastnom ľade ani raz do vedenia, prvú tretinu vyhrali vďaka gólu Coffmana z 3. min. V 26. min Marek Bartánus vyrovnal v presilovke, no o 36 sekúnd neskôr išiel Zvolen vďaka Marekovi Kytnárovi opäť do vedenia. Branislav Kubka vyrovnal na 2:2, ale v 13. sekunde záverečnej tretiny Milan Kytnár vysunul Michala Chovana do samostatného úniku a hostia opäť viedli. Záverečný gól pridal Michal Chovan do prázdnej bránky. Hráči Zvolena si pripísali piate trojbodové víťazstvo v sérii.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 24. kolo - piatok:

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 26. M. Bartánus (Rosandič), 35. Kubka (Faille, Asselin) - 4. Coffman (Obdržálek, Ross), 27. M. Kytnár (Šišovský, J. Kováčik), 51. Michal Chovan (M. Kytnár), 60. Michal Chovan (Šišovský)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Lauff - Bogdaň, M. Kollár, 2751 divákov

Štatistiky zo zápasu

Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, Delisle, J. Brejčák, Rosandič, V. Mihálik, A. Sedlák, Gründling - Lamper, T. Surový, M. Lunter - Hohmann, Bubela, Brittain - M. Bartánus, Faille, Asselin - Kabáč, Češík, M. Róth

Zvolen: Nieminen - Ross, Drgoň, J. Kováčik, T. Bokroš, Wharton, Hraško, Andersons, Ťavoda - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Michal Chovan, M. Kytnár, Šišovský - Matis, L. Jurík, T. Török - Martin Ďaloga, V. Fekiač, Síkela