5:2
(1:0, 2:1, 2:1)
24. kolo, Číslo zápasu 117 (Základná časť) ZŠ Poprad 816 divákov

Poprad zdolal Detvu, štyri góly strelil v presilovkách

POPRAD 1. decembra (SITA) - Hokejisti Popradu si v stretnutí 24. kola Tipsport ligy bez problémov poradili s poslednou Detvou 5:2.

Nového kanadského brankára v drese Detvy Matthewa Hacketta prekonal ako prvý v 12. minúte počas presilovej hry Dávid Buc. Pohodlný náskok zariadili Podtatrancom ďalšie dva góly, ktoré padli taktiež v presilovkách. Už 41 sekúnd po prvej prestávke skóroval Daniel Brejčák a v 35. min sa presadil aj Miloslav Jáchym. Detva prehrala štvrtý duel v sérii.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 24. kolo - piatok:

HK Poprad - HC 07 Orin Detva 5:2 (1:0, 2:1. 2:1)

Góly: 12. Buc (Svitana, Mlynarovič), 21. D. Brejčák (Svitana, Mlynarovič), 35. Jáchym (Heizer, P. König), 42. Rapáč (Matej Paločko, Svitana), 50. P. König (Heizer) - 39. Martin Chovan (Ščurko, L. Novák), 52. Ščurko (Murček)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Štefik - Kacej, Gajan, 816 divákov

Štatistiky zo zápasu

Poprad: Corbeil - McDowell, D. Brejčák, P. König, Jáchym, Ježek, Dinda, Česánek - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Abdul, Lichanec, Buc - D. Bondra, Vartovník, Matej Paločko - Rapáč, Heizer, L. Hvila - Matúš Paločko

Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, D. Jendroľ, Vyskoč - L. Novák, Surovka, Ščurko - Milý, Murček, Tibenský - Utkin, Matúš Chovan, Žilka - M. Surový, Huňady, Gašpar