4:2
(1:1, 0:1, 3:0)
23. kolo, Číslo zápasu 114 (Základná časť) ZŠ Zvolen 1512 divákov

Zvolen zvíťazil nad Popradom

ZVOLEN 26. novembra (SITA) - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili pred vlastnými fanúšikmi nad hráčmi HK Poprad 4:2 v nedeľňajšom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Podtatranci po druhej tretine viedli 2:1 gólmi Samuela Mlynaroviča a Petra Königa, za domácich sa presadil v presilovke Milan Kytnár. Zvolen otočil duel v priebehu 59 sekúnd tretej tretiny, keď skórovali Nicholas Rory Ross a Tomáš Bokroš. Víťazstvo domácich spečatil 55 sekúnd pred treťou sirénou Timothy James Coffman. Zvolenčania triumfovali tretíkrát po sebe a v tabuľke im patrí piata priečka so ziskom 46 bodov. Poprad má o šesť bodov menej a je šiesty.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 23. kolo - nedeľa:

HKM Zvolen - HK Poprad 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 8. J. Kováčik (Michal Chovan) , 48. Ross (O. Steen, Drgoň), 49. T. Bokroš (J. Kováčik, Michal Chovan), 60. Coffman (Obdržálek, O. Steen) - 3. Mlynarovič (Svitana), 23. P. König (Š. Fabian, Rapáč)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák - Rojík, Šefčík, 1512 divákov

Štatistiky zo zápasu

Zvolen: M. Šimko - Ross, Drgoň, J. Kováčik, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons, T. Bokroš - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Michal Chovan, M. Kytnár, Šišovský - Síkela, L. Jurík, Matis - Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török
Poprad: Corbeil - McDowell, D. Brejčák, P. König, Š. Fabian, Ježek, Davydov, Dinda - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Rapáč, Heizer, Buc - Abdul, Vartovník, D. Bondra - Matúš Paločko, Lichanec, Kroták - L. Hvila