23. kolo, Číslo zápasu 113 (Základná časť) ZŠ Nové Zámky 843 divákov

Nové Zámky zdolali Banskú Bystricu a ukončili sériu piatich prehier

NOVÉ ZÁMKY 26. novembra (SITA) - Hokejisti Nových Zámkov doma zvíťazili nad hráčmi Banskej Bystrice 2:1 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Po bezgólovej prvej tretine otvorili skóre v 31. min Novozámčania gólom skúseného Milana Hrušku v presilovej hre. V závere druhého dejstva vyrovnal a poslal duel do predĺženia Mário Lunter. Rozhodujúci gól strelil v 65. min útočník Eduard Šimun. Domáci hokejisti triumfom nad úradujúcim majstrom prerušili sériu piatich prehier.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 23. kolo - nedeľa:

HC Nové Zámky - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 31. Milan Hruška (A. Salija), 65. Šimun (Plášil) - 38. M. Lunter (T. Surový, Kubka)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Babic - Gegáň, A. Nagy

Kompletné štatistiky zo zápasu

Nové Zámky: Foltán - Plášil, A. Salija, Michal Novák, M. Jass, Šimek, Milan Hruška, Štumpf, Trávniček - Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský - B. Fábry, V. Škoda, Dubec - Róbert Varga, Šimun, Lantoši - A. Tužinský, Dominik Rehák, K. Jass
Banská Bystrica: Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, P. Valent, Košecký - Lamper, T. Surový, M. Lunter - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Brittain, Faille, Asselin - Belluš, Češík, M. Róth