5:2
(1:0, 4:1, 0:1)
23. kolo, Číslo zápasu 112 (Základná časť) STEEL Arena Košice 3374 divákov

Žilina nestačila na Košice a prehrala už piatykrát po sebe

KOŠICE 26. novembra (SITA) - Hokejisti HC Košice triumfovali na domácom ľade nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 5:2 v nedeľňajšom stretnutí 23. kola najvyššej slovenskej súťaži Tipsport ligy 2017/2018.

"Oceliari" zvíťazili vďaka výbornej druhej tretine, ktorú ovládli 4:1. Domáci viedli v 30. min už 4:0 zásluhou presných zásahov Mareka Hovorku, Ladislava Nagya, Petra Boltuna a Petra Kafku, ktorý skóroval v oslabení. Žilinčania strelili svoj gól v 31. min z hokejky Tomáša Klimentu.

Ešte v prostrednej časti hry zveľadil náskok Košíc druhým gólom v zápase Kafka. V záverečnej tretine stanovil rezultát útočník Žiliny Lukáš Handlovský. Hokejisti Žiliny neuspeli už v piatom zápase po sebe.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 23. kolo - nedeľa:

HC Košice - MsHK Doxxbet Žilina 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)

Góly: 13. Marek Hovorka (Kafka), 22. L. Nagy (Dudáš, Spilar), 27. Boltun (Spilar), 30. Kafka (B. H. Kessel, Marek Hovorka), 37. Kafka (Pacan, Marek Hovorka) - 31. Klimenta (P. Mikuš), 49. Handlovský (R. Hruška, Mendrej)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík, Štefik - Gajan, Gavalier, 3374 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu

Košice: Habal - E. Šedivý, Dudáš, Gernát, B. H. Kessel, M. Bača, Pulli, Matejka, Michalčin - L. Nagy, Pacan, Spilar - J. Suja, Marek Hovorka, Kafka - Šoltés, Boltun, Hričina - Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma
Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Mendrej, Meliško - Klimenta, R. Hruška, Handlovský - J. Jurík, Švihálek. R. Tomas - Stupka, Holovič, M. Tvrdoň - Rogoň, F. Ondruš, E. Švec