22. kolo, Číslo zápasu 110 (Základná časť) _ 821 divákov

Jasný triumf Trenčína na ľade Žiliny

TRENČÍN 23. novembra (SITA) - Hokejsti MsHK Doxxbet Žilina podľahli na vlastnom ľade Dukle Trenčín 2:5 vo štvrtkovom stretnutí 22. kola Tipsport ligy.

Skóre otvoril v úvode druhej tretiny hosťujúci útočník Marcel Hossa. Žiline sa podarilo streliť prvý gól Trenčínu až v treťom vzájomnom tohtosezónnom dueli, keď sa v záverečnej tretine presadil Michal Švihálek. Hostia však dokázali vsietiť ešte štyri góly.

Za "vojakov" si dva góly pripísal Marcel Hossa a kapitán Branko Radivojevič dosiahol tri asistencie.

Trenčín zvýšil svoj náskok na čele tabuľky na 9 bodov, keď získal už 56 bodov.

MsHK Doxxbet Žilina - HK Dukla Trenčín 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

Góly: 44. Švihálek (Chaloupka, J. Jurík), 59. Holovič (Tvrdoň, Harant) - 22. Marcel Hossa (T. Varga, Radivojevič), 45. Ölvecký (Bezúch, Radivojevič), 47. J, Pardavý ml. (D. Hudec, Sojčík), 58. Sojčík (Radivojevič), 60. Marcel Hossa (Holenda, T. Varga)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Marek Páč (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Konc st. - Gajan st., Stanzel, 821 divákov

Štatistiky zo zápasu

Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Hatala, Harant, Váňa, Michal Roman - Klimenta, R. Hruška, Handlovský - J. Jurík, Švihálek. R. Tomas - Stupka, Holovič, Tvrdoň - Rogoň, F. Ondruš, E. Švec
Trenčín: M. Valent - L. Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, J. Švec - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Marcel Hossa, Bulík, T. Varga - O. Mikula, R. Dlouhý, M. Hecl - Sojčík, J. Pardavý ml., D. Hudec