3:1
(1:1, 1:0, 1:0)
21. kolo, Číslo zápasu 103 (Základná časť) STEEL Arena Košice 4527 divákov

Košice doma nezaváhali a zdolali Poprad

KOŠICE 19. novembra (SITA) - Hokejisti Košíc zvíťazili na domácom ľade nad hráčmi Popradu 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 21. kola slovenskej Tipsport ligy.

Skóre otvoril v presilovke domáci Petr Kafka, no hostia stihli vyrovnať ešte pred prvou sirénou, keď sa presadil Aleš Ježek. Úvod druhej tretiny patril "oceliarom", ktorých do vedenia poslal po samostatnom úniku Marek Hovorka. V tretej tretine poistil vedenie domácich obranca Eduard Šedivý, a tak sa aj v treťom vzájomnom stretnutí týchto súperov v sezóne zrodilo víťazstvo Košíc. V zápase sa gólom a dvoma asistenciami zaskvel domáci útočník Kafka. Poprad klesol v tabuľke na 6. miesto, Košice si udržali 2. miesto a na lídra z Trenčína majú šesťbodové manko.

HC Košice - HK Poprad 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Kafka (E. Šedivý, J. Suja), 22. Marek Hovorka (Matejka, Kafka), 51. E. Šedivý (Marek Hovorka, Kafka) - 20. Ježek (Š. Fabian, Buc)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: Dudáš 10 min za hrubosť - Lichanec 10 min za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, D. Konc st. - Jobbágy, Korba, 4527 divákov

Štatistiky zo zápasu

Košice: Habal - Pulli, B. H. Kessel, Matejka, Michalčin, E. Šedivý, Dudáš - L. Nagy, Boltun, Hričina - J. Suja, Marek Hovorka, Kafka - P. Koyš, Pacan, T. Klíma - Š. Petráš, Vrábeľ, M. Novotný
Poprad: A. Ivanov - P. König, D. Brejčák, Ježek, Š. Fabian, Dinda, Jáchym, McDowell, Matej Paločko - Svitana, Mlynarovič, Buc - Šitikov, Heizer, L. Hvila - Abdul, Vartovník, D. Bondra - Štrauch, Lichanec, Kroták