21. kolo, Číslo zápasu 102 (Základná časť) ZŠ Pavla Demitru, Trenčín 3636 divákov

Vedúci Trenčín doma zdolal majstra z Banskej Bystrice

TRENČÍN 19. novembra (SITA) - V atraktívnom zápase 21. kola Tipsport ligy získali tri body domáci hokejisti Dukly Trenčín, hráčov úradujúceho majstra z Banskej Bystrice zdolali4:2.

Trenčania sa dostali do vedenia v 14. min, keď v presilovke skóroval Marek Hecl. Ten istý hráč o minútu zvýšil na 2:0. Hostia v tretej tretine zmazali manko zásahmi Bubelu a Mihálika, napokon však odišli bez bodového zisku - na opačnej strane udreli Tibor Varga a do prázdnej bránky Peter Sojčík. Banská Bystrica naďalej je na 3. mieste, na vedúci Trenčín už má desaťbodové manko.

HK Dukla Trenčín - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Góly: 14. M. Hecl (Sojčík, Marcel Hossa), 15. M. Hecl (Pač), 52. T. Varga, 60. Sojčík - 41. Bubela (Hohmann, M. Bartánus), 51. V. Mihálik (Gründling, T. Surový)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše Lamper (B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: O. Hejduk, Ulehla - Blümel, Šefčík (všetci ČR), 3636 divákov

Štatistiky zo zápasu

Trenčín: M. Valent - L. Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, Špankovič - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Marcel Hossa, Bulík, T. Varga - O. Mikula, J. Pardavý ml., M. Hecl - Sojčík, Švec, D. Hudec
Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, P. Valent, Košecký - Lamper, T. Surový, M. Lunter - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Brittain, Faille, Asselin - Belluš, Češík, Gabor