20. kolo, Číslo zápasu 100 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2548 divákov

Bystrica zdolala Žilinu, dvakrát skóroval obranca Ďatelinka

BANSKÁ BYSTRICA 17. novembra (SITA) - Hokejisti HC ‘05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 20. kola Tipsport ligy 2017/2018 na domácom ľade nad MsHK DOXbett Žilina jednoznačne 4:0.

V súboji dvoch najväčších stredoslovenských miest mali od začiatku prevahu Banskobystričania. Do vedenia ich poslal v 14. minúte obranca Ivan Ďatelinka, keď jeho nahodenie pred bránku nikto netečoval a puk skončil v sieti. Druhý gól pridal ten istý hráč opäť z diaľky 12 sekúnd po začiatku druhej tretiny. Zvyšné dva zásahy dosiahli "barani" v záverečnách dvoch minútach. Majster neinkasoval už v druhom stretnutí po sebe.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - MsHK Doxxbet Žilina 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 14. I. Ďatelinka, 21. I. Ďatelinka (T. Surový, Kubka), 59. Bubela (J. Brejčák), 59. M. Lunter (Lamper, V. Mihálik)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše Klimenta (Žilina) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, J. Konc - Výleta, Rojík, 2548 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu

Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, M. Róth, Košecký - Lamper, T. Surový, M. Lunter - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Brittain, Faille, Asselin - Belluš, Češík, Gabor
Žilina: T. Tomek - Juraško, Hatala, Chaloupka, Poulin, Mendrej, Harant, Meliško, Michal Roman - Klimenta, R. Hruška, Handlovský - J. Jurík, Švihálek. R. Tomas - Stupka, Holovič, Kučkin - Rogoň, F. Ondruš, E. Švec