18. kolo, Číslo zápasu 89 (Základná časť) _ 1112 divákov

Žilina zdolala L. Mikuláš a natiahla sériu triumfov na päť zápasov

ŽILINA 3. novembra (SITA) - Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina zvíťazili na domácom ľade nad hráčmi MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 v piatkovom stretnutí 18. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

V prvej tretine otvoril skóre Kanaďan v žilinskom drese Félix-Antoine Poulin. V 33. min vyrovnal obranca Patrik Luža, ale ešte v druhej časti hry skóroval z trestného strieľania domáci Juraj Jurík. Triumf Žiliny spečatil v záverečnej tretine Stanislav Kučkin. Žilinskí hokejisti uspeli už v piatich zápasoch v sérii, naopak, hráči Liptovského Mikuláša prehrali štvrtýkrát po sebe.

MsHK Doxxbet Žilina - MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 6. Poulin (Stupka), 39. J. Jurík (tr. strieľanie), 43. Kučkin (Handlovský) - 33. Luža (M. Sukeľ, M. Uram)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, J. Konc - Jobbágy, Bogdaň
počet divákov: 1112

Kompletné štatistiky zo zápasu.

Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Hatala, Harant, Michal Roman - Kučkin, Klimenta, Handlovský - J. Jurík, Holovič, Stupka - Rogoň, E. Švec, Švihálek - Dolinajec, Mendrej, Váňa
Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nádašdi, Luža, J. Nemec, R. Suchý, J. Tabaček, Moravčík, D. Devečka, Pacalaj - Kriška, M. Sukeľ, M. Uram - Rudolf Huna, Paukovček, J. Sukeľ - B. Rapáč, Langhammer, A. Laco - Spilar, Piatka, Kabáč