14. kolo, Číslo zápasu 68 (Základná časť) Tipsport Aréna Banská Bystrica 2522 divákov

Banská Bystrica prerušila víťaznú sériu Nových Zámkov, Surový 3+2

BANSKÁ BYSTRICA 22. októbra (SITA) - Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice na vlastnom ľade zdolali hráčov Nových Zámkov vysoko 8:3 v nedeľňajšom stretnutí 14. kola slovenskej Tipsport ligy.

"Barani" rozhodli o svojom víťazstve štyrmi gólmi už v prvej tretine, keď sa dvakrát presadil Tomáš Surový. Domáci kapitán zavŕšil hetrik počas druhej tretiny, pridal aj dve asistencie. Vydarený zápas odohral aj ďalší domáci útočník Mário Lunter, keď ku gólu pribalil tri asistencie.

Banská Bystrica vyhrala už siedmy zápas na domácom ľade v sérii, v priebežnej tabuľke je tretia. Nové Zámky si pripísali prvú prehru po štyroch víťazstvách a figurujú na šiestom mieste.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 14. kolo - nedeľa:

HC´05 iClinic Banská Bystrica - HC Nové Zámky 8:3 (4:1, 2:1, 2:1)

Góly: 3. Češík (Lamper), 11. T. Surový (M. Lunter, G. Gélinas), 11. M. Lunter (Faillé, T. Surový), 14. T. Surový (M. Lunter, Faillé), 28. Hohmann (M. Lunter, V. Mihalik), 33. T. Surový, 48. M. Bartánus (Faille, T. Surový), 48. M. Bartánus (Hohmann, Bubela) - 5. R. Špirko (Rajenko, V. Škoda), 22. Salija (Zbořil), 52. Salija

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 3:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, R. Lauff - R. Gajan. st., Rojík, 2522 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu

Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, M. Sersen, J. Brejčák, V. Mihalik, G. Gélinas, Michal Hudec, A. Sedlák - Faillé, T. Surový, M. Lunter - Belluš, Češík, Lamper - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Róth, P. Valent, Andrisík
Nové Zámky: V. Kováč (14. P. Romančík) - M. Jass, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, Milan Hruška, Michal Novák, Hain - V. Škoda, R. Špirko, Rajenko - Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský - Róbert Varga, Šimun, K. Jass - Lantoši, Dubinin, B. Fábry