3:4 pp
(1:0, 2:1, 0:2, 0:1)
14. kolo, Číslo zápasu 66 (Základná časť) Tipsport Aréna Nitra 3033 divákov

Trenčín dovŕšil obrat v Nitre v predĺžení

NITRA 22. októbra (SITA) - Hokejisti Nitry na vlastnom ľade podľahli hráčom Trenčína 3:4 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí 14. kola slovenskej Tipsport ligy.

"Corgoni" viedli v 35. min po zásahu kanadského obrancu Mitcha Versteega už o tri góly, ale ani to im pred vyše trojtisícovou návštevou nestačilo na víťazstvo. Výraznou mierou sa na obrate Trenčína podieľal útočník Michal Hlinka, ktorý si pripísal dva góly a zdvojnásobil tak svoje doterajšie gólové konto v prebiehajúcej sezóne. Rozhodujúci zásah v predĺžení si pripísal hosťujúci útočník Juraj Bezúch.

Nitra prehrala už piaty domáci zápas v sérii a nepomohlo jej ani angažovanie staronového trénera Antonína Stavjaňu. V neúplnej tabuľke vicemajster je až na siedmom mieste, Trenčín figuruje na čele ako suverénny líder.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 14. kolo - nedeľa:

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 3:4 po predĺžení (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 8. T. Mikúš (Blackwater, H. Ručkay), 33. Csányi (J. Ručkay, Rzavský), 35. M. Versteeg (Rzavský) - 37. Michal Hlinka (Frühauf, Bulík), 43. Marek Hecl (Holenda, O. Mikula), 45. Michal Hlinka (T. Varga), 63. Bezúch (Holenda, Ölvecký)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Smetana, V. Baluška - P. Šefčík, A. Nagy, 3033 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu

Nitra: Lawson - Rýgl, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Kuzma, Michal Pupák, Korím - M. Paulovič, Krištof, Kutálek - H. Ručkay, T. Mikúš, Blackwater - Csányi, J. Ručkay, Rzavský - Štumpf, Ondrušek, Timotej Šille
Trenčín: M. Valent - Starosta, Adam Themár, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, D. Trška, J. Švec - Sojčík, Ölvecký, Bezúch - Michal Hlinka, Bulík, T. Varga - O. Mikula, R. Dlouhý, Marek Hecl - J. Gašparovič, J. Pardavý ml., D. Hudec