2:3
(2:1, 0:2, 0:0)
10. kolo, Číslo zápasu 49 (Základná časť) ZŠ Detva 612 divákov

Detva prehrala o gól s Košicami

DETVA 8. októbra (SITA) - Hokejisti Detvy nestačili v stretnutí 10. kola Tipsport ligy na HC Košice, keď prehrali tesne 2:3.

Úvodný gól stretnutia vsietil v 7. min Ladislav Nagy, no Podpoľanci dokázali ešte do prvej prestávky otočiť, keď sa presadili Matúš Chovan a Juraj Milý. Košičania však v druhej tretine naklonili misky váh na svoju stranu, na 2:2 vyrovnal v 35. min fínsky obranca Jere Pulli a víťazný gól strelil sedem sekúnd pred druhou prestávkou svojím premiérovým presným zásahom v sezóne kanadský center David Pacan.

HC 07 Orin Detva - HC Košice 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Góly: 12. Matúš Chovan (Žilka, Gachulinec), 18. Milý (Robinson, R. Gašpar) - 7. L. Nagy, 35. Pulli (T. Klíma), 40. Pacan (Martin Bača)
Vylúčení 4:7, navyše: L. Nagy (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali Jonák, Snášel - M. Orolín, Kacej, 612 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu

Detva: A. Nagy - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Macejko, F. Fekiač, Sládok, M. Šimon, Vyskoč - Bartek, Ščurko, Lukáš Novák - Milý, R. Gašpar, Robinson - Videlka, Matúš Chovan, Žilka - Ondris, Murček, Babinec
Košice: Habal - Pulli, Matejka, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Michalčin - L. Nagy, Boltun, Kafka - P. Koyš, Pacan, D. Šoltés - Jenčík, Suja, Hričina - Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma