4:1
(3:1, 0:0, 1:0)
9. kolo, Číslo zápasu 42 (Základná časť) ZŠ Zvolen 1226 divákov

Zvolen doma zvíťazil nad Košicami

ZVOLEN 6. októbra (SITA) - Hokejisti HKM Zvolen na vlastnom ľade zvíťazili nad hráčmi HC Košice 4:1 v piatkovom stretnutí 9. kola slovenskej Tipsport ligy.

Všetko podstatné sa udialo v prvej tretine duelu. Domáci viedli gólmi Petra Šišovského a Michala Nováka 2:0. Košice síce skorigovali zásluhou Petra Boltuna, ale Zvolen si ešte pred prestávkou opäť vypracoval dvojgólový náskok - presadil sa Lukáš Jurík. Na ďalší zásah si diváci museli počkať až do záverečnej časti, keď na konečných 4:1 upravil Martin Ďaloga. Košice utrpeli prvú prehru po troch zápasoch. V drese Zvolena sa premiérovo predstavil švédsky útočník Oscar Steen, ktorý si pripísal asistenciu na víťaznom góle Ďalogu.

HKM Zvolen - HC Košice 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Góly: 5. Šišovský (L. Jurík, Drgoň), 11. Michal Novák (Dubeň), 19. L. Jurík (Michal Chovan), 52. Martin Ďaloga (Ťavoda, Steen) - 11. Boltun (P. Koyš, T. Klíma)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hoppe, D. Konc - Výleta, Tvrdoň, 1226 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu

Zvolen: Climie - T. Bokroš, Hraško, Ross, Drgoň, Wharton, Ťavoda, Andersons, Michal Novák - Michal Chovan, L. Jurík, Šišovský - Matis, Kytnár, Obdržálek - Martin Ďaloga, Steen, Coffman - Dubeň, V. Fekiač, T. Török
Košice: Lundström - Pulli, Matejka, Martin Bača, B. Kessel, Dudáš, E. Šedivý, Koch, Michalčin - Jenčík, Suja, Kafka - P. Koyš, Pacan, T. Klíma - Š. Petráš, Boltun, D. Šoltés - F. Hudák, Vrábeľ, Martin Novotný