Informácie
Oficiálny názov súťaže 2018-2019: 2.Hokejová liga
Oficiálne logo súťaže 2018-2019:
Počet účastníkov 2017-2018: 17 (sk. "A" - 9, sk. "B" - 8)
Účastníci 2018-2019:
Skupina "A" ZÁPAD
Skupina "B" VÝCHOD
Klubové web linky / soc. siete:
Sk. A - HC Bratislava s.r.o. ("B" družstvo, mediálne HC OSMOS Bratislava B) MŠK Púchov s.r.o. HC 96 Nitra (mediálne HC DYNAMAX Nitra) HK Brezno HK ISKRA Partizánske Mšk HVIEZDA Dolný Kubín
HK Levice HC Prievidza HK 91 Senica
Sk. B - HK 58 Sanok HC Rebellion Gelnica HK Bardejov MHk 32 Liptovský Mikuláš a.s. ("B" družstvo) MHK Kežmarok HKM Rimavská Sobota HK Sabinov HK 2016 Trebišov
MODEL SÚŤAŽE A HRACÍ SYSTÉM:
I. časť - ZÁKLADNÁ (ZČ)
a) V základnej časti skupiny “A” sa stretnú družstvá každý s každým celkovo 2x (1x doma, 1x vonku) = 18 kôl
b) V základnej časti skupiny “B” sa stretnú družstvá každý s každým 2x (1x doma, 1x vonku) = 14 kôl
c) PP SZĽH čl. 2.1.15 - prestupové obdobie je obdobie určené na podávanie žiadostí o prestup alebo hosťovanie, ktoré je od 1. mája bežného roku do 31. januára nasledujúceho kalendárneho roka, pokiaľ Výkonný Výbor SZĽH (ďalej len “VV SZĽH”) neurčí pre jednotlivé súťaže skorší dátum ukončenia prestupového obdobia v príslušnej súťaži, najneskôr do konca základnej časti príslušnej súťaže; tým nie je dotknutý koniec medzinárodného prestupového obdobia, určený predpismi IIHF, ak IIHF nestanoví pre olympijskú sezónu v ktorej sa konajú ZOH predĺženie termínu konca medzinárodného prestupového obdobia.
Bodovanie: 3 body - výhra v riadnom hracom čase, 2 body - výhra po predĺžení alebo SN, 1 bodov - prehra v predĺžení, alebo po SN, 0 bodov - prehra v riadnom hracom čase
II. časť - O umiestnenie 5.- 8. v skupinách (skupina "A" a skupina "B")
a) Družstvu umiestnenému po ZČ v sk. "A" na 9. mieste skončila sezóna.
b) Časť O umiestnenie 5.-8. v sk. "A" odohrajú družstvá umiestnené po ZČ v sk. "A" na 5. až 8. mieste systémom nasadenia 5.-8. a 6.-7. na 2 stretnutia (2 kolá). Časť O umiestnenie 5.-8. v sk. "B" odohrajú družstvá umiestnené po ZČ v sk. "B" na 5. až 8. mieste systémom nasadenia 5.-8. a 6.-7. na 2 stretnutia (2 kolá).
c) Víťazi sérií O umiestnenie 5.-8. sk. "A" odohrajú stretnutia o konečné 5. miesto v skupine "A" systémom nasadenia 1.-2. na 2 stretnutia (2 kolá). Víťazi sérií O umiestnenie 5.-8. sk. "B" odohrajú stretnutia o 5. miesto skupiny "B" systémom nasadenia 1.-2. na 2 stretnutia (2 kolá).
d) Porazené družstvá z časti O umiestnenie 5.-8. sk. "A" odohrajú stretnutia o konečné 7. miesto v skupine "A" systémom nasadenia 1.-2. na 2 stretnutia (2 kolá). Porazené družstvá z časti O umiestnenie 5.-8. sk. "B" odohrajú stretnutia o konečné 7. miesto v skupine "B" systémom nasadenia 1.-2. na 2 stretnutia (2 kolá).
II. časť - Play Off v skupinách (skupina "A" a skupina "B")
a) Play Off Semifinále sk. "A" odohrajú družstvá umiestnené v sk. "A" po ZČ na 1. až 4. mieste, ktoré odohrajú stretnutia systémom nasadenia 1.-4. a 2.-3. na 2 víťazné stretnutia (max. 3 kolá). Play-Off Semifinále sk. "B" odohrajú družstvá umiestnené v sk. "B" po ZČ na 1. až 4. mieste, ktoré odohrajú stretnutia systémom nasadenia 1.-4. a 2.-3. na 2 víťazné stretnutia (max. 3 kolá).
b) Víťazi z Play-Off Semifinále sk. "A" hrajú Finále skupiny "A" systémom nasadenia 1.-2. na 2 víťazné stretnutia (max. 3 kolá). Víťazi Play-Off Semifinále PO sk. "B" hrajú Finále skupiny "B" systémom nasadenia 1.-2. na 2 víťazné stretnutia (max. 3 kolá).
c) Porazení z Play-Off Semifinále sk. "A" odohrajú stretnutia o konečné 3. miesto v skupine "A" systémom nasadenia 1.-2. na 2 stretnutia (2 kolá). Porazení z Play-Off Semifinále sk. "B" odohrajú stretnutia o konečné 3. miesto v skupine "B" systémom nasadenia 1.-2. na 2 stretnutia (2 kolá).
II. časť - Play Off O 3. miesto a O víťaza 2LS (Finále)
a) Porazené družstvá Play-Off Finále sk. "A" a Finále sk. "B" hrajú proti sebe stretnutia o konečné 3. miesto 2LS systémom nasadenia 1.-2. na 2 víťazné stretnutia (max. 3 kolá, 1x doma-1x vonku, príp. rozhodujúci zápas 1x neutrálne ihrisko).
b) Víťazi Play-Off Finále sk. "A" a Finále sk. "B" hrajú proti sebe Finále (O Víťaza 2LS) systémom nasadenia 1.-2. na 2 víťazné stretnutia (max. 3 kolá, 1x doma-1x vonku, príp. rozhodujúci zápas 1x neutrálne ihrisko).
III. časť BARÁŽ o I. HL SR (súťaž riadená ZOK I. HL SR)
a) Družstvo 1HL umiestnené na poslednom 4. mieste v časti O Play Out odohrá barážové stretnutia s Víťazom 2LS 2018/19. Baráž sa hrá na 4 víťazné stretnutia.
Športovo-technické informácie:
1) "B" družstvo: V súťažnej sezóne 2018/19 štartujú v 2LS "B" družstvá Liptovského Mikuláša a Bratislavy.
2) Farmárske družstvo: V súťažnej sezóne 2018/2019 nie je v 2LS farmárske družstvo.
3) Podmienky štartu hráčov, ustanovenia pre farmárske družstvo, "B" družstvo a pod. sú stanovené v platných predpisoch SZĽH.
4) Hracie dni a čas 2LS: ZČ - sobota / vložené dni - podľa nahlásených začiatkov klubov
|
|
|
|
SOBOTA začiatky stretnutí (hod., ZČ) * |
vložená nedeľa 1x (ZČ) * |
|
zimný štadión |
Sk. A |
HC Bratislava "B" |
|
18:30 |
|
|
|
|
|
Hamuliakovo |
|
MŠK Púchov s.r.o. |
|
17:30 |
|
|
|
|
|
Púchov |
|
HC 96 Nitra |
|
20:00 |
|
|
|
|
|
Nitra |
|
HK Brezno |
|
18:45 |
|
|
|
|
|
Brezno |
|
HK Iskra Partizánske |
|
18:00 |
|
|
|
|
|
Partizánske |
|
MŠK HVIEZDA Dolný Kubín |
|
17:30 |
|
|
|
17:30 |
|
Dolný Kubín |
|
HK Levice |
|
17:30 |
|
|
|
17:30 |
|
Levice |
|
HC Prievidza |
|
17:00 |
|
|
|
17:00 |
|
Prievidza |
|
HK 91 Senica |
|
18:00 |
|
|
|
18:00 |
|
Senica |
Sk. B |
HK 58 Sanok |
|
18:00 |
|
|
|
|
|
Sanok |
|
HC Rebellion Gelnica |
|
17:30 |
|
|
|
|
|
Gelnica |
|
HK Bardejov |
|
17:30 |
|
|
|
|
|
Bardejov |
|
MHk 32 L. Mikuláš a.s. "B" |
|
17:00 |
|
|
|
|
|
L. Mikuláš |
|
MHK Kežmarok |
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Kežmarok |
|
HKM Rimavská Sobota |
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Rimavská Sobota |
|
HK Sabinov |
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Sabinov |
|
HK 2016 Trebišov |
|
17:30 |
|
|
|
|
|
Trebišov |
Rozpis súťaže 2018-2019: www.hockeyslovakia.sk/sk/article/rozpis-sutazi-2018-2019
Z m e n y v y h r a d e n é.
Partneri:
Posledná aktualizácia 11.7.2018
Spracoval: pr2018