Projekt Hokejová republika je určený na propagáciu ľadového hokeja medzi deťmi v regiónoch prostredníctvom pútavého video obsahu. SZĽH chce touto aktivitou spopularizovať hokej a priblížiť ho mládeži zrozumiteľnou a zábavnou formou, ktorá zároveň pomôže klubom s náborom detí a rodičom k odbúraniu stereotypov. V snahe zasiahnuť čo najviac detí v rámci celého Slovenska sme s projektom zavítali do dvoch desiatok miest naprieč krajinou, od Skalice až po Michalovce.

Hokejová republika prináša pohľad na krásy daného mesta v spojení s predstavením jednej alebo viacerých hokejových osobností z vybraného regiónu. Súčasťou projektu sa stali víťazi Stanleyho pohára Marián Hossa s Mariánom Gáboríkom, majstri sveta z Göteborgu ako Jozef Stümpel, Ján Lašák či Michal Handzuš alebo držiteľ všetkých slovenských medailí zo svetových šampionátov Miroslav Šatan.

Videá Hokejovej republiky majú v priemere päť minút. Ich úvod je zameraný na predstavenie mesta. Po ňom nasleduje rozhovor herca Lukáša Pelča s hokejovou osobnosťou, ktorá z vybraného mesta pochádza alebo s ním spojila významnú časť kariéry. Známy hosť potom absolvuje tréning na ľade s deťmi.

{{selectedItem.title}}
{{selectedItem.legends}}

Epizódy

Hokejová republika v Piešťanoch so SR"18"
Hokejová republika v Bratislave s Richardom Kapušom
Hokejová republika v Košiciach s Ladislavom Nagyom a Jiřím Bicekom
Hokejová republika v Nových Zámkoch s Petrom Ölveckým
Hokejová republika v Humennom s Editou Rakovou
Hokejová republika vo Zvolene s Jánom Lašákom