Zvolenu nevyšiel domáci zápas s Košicami

Zvolen 25. februára (TASR) - Hokejisti HKM Zvolen prehrali utorňajší zápase nadstavbovej skupiny Tipsport ligy o 1.-6. miesto doma s HC Košice 2:5.

HKM Zvolen - HC Košice 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 9. Mikúš (Kolenič, Trotter), 40. Zuzin (Trotter, Kelemen) - 14. Faith (Suja, Jokeľ), 20. Skokan (B. Rapáč, Michal Chovan), 38. D. Růžička (B. Rapáč, J. Sukeľ), 56. Bortňák (Jokeľ), 56. J. Sukeľ.

Rozhodovali: M. Korba, Goga - Bogdaň, Frimmel, vylúčení: 9:9, navyše: Stephenson (Zvolen) 10 minút za provokovanie súpera, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1817 divákov

Zvolen: T. Tomek - Stephenson, Corrin, Švarný, Drgoň, Petran, Kurali - Thompson, B. Mráz, Kelemen - Zuzin, McPherson, Parks - Mikúš, Trotter, M. Halama - Kolenič, Tibenský, Marcinek - S. Petráš

Košice: Košarišťan - Pavlin, Repe, Čížek, Zeleňák, D. Růžička, Koch - B. Rapáč, Skokan, Michal Chovan - Parshin, Klhůfek, J. Sukeľ - Faith, Suja, Jokeľ - J. Milý, Bortňák

Košice prišli do Zvolena v oklieštenej zostave iba s jedenástimi útočníkmi a šiestimi obrancami. Úvod zápasu bol rozpačitý, chýbali šance, viac sa snažili domáci a išli napokon do vedenia. V deviatej minúte po chybe gólmana Košarišťana vystrelil Kolenič a vyrazený puk upratal zblízka do odkrytej bránky Mikúš.

Hostia vyrovnali z prvej vážnejšej príležitosti, prihrávka Suju z ľavej strany prešla aj so šťastím na voľného Faitha a ten sa v štrnástej minúte v pokľaku zoči - voči Tomekovi presadil. Do prvej prestávky mali ešte dobré možnosti domáci Mráz a Mikúš, no Košarišťan podržal svoj tím a oplatilo sa, pretože Košice hrali presilovku štyroch proti trom a dvanásť sekúnd pred koncom prvej tretiny po strele Rapáča účinne tečoval puk Skokan - 1:2.

V strednom dejstve sa hral rýchly, dynamický hokej. Sprvu však šance chýbali, mali ich iba hosťujúci Pavlin, mieril vedľa a na opačnej strane Parsk, ten neuspel zblízka. Východniari nevyužili presilovku piatich proti trom v trvaní 92 sekúnd, v nej mali tutovky Chovan a Klhůfek. Domácich zvládnuté oslabenie nakoplo a vytvorili si rad šancí. Pred Košarišťanom po peknom slalome stroskotal najprv Corrin a po ňom sa nepresadili ani M. Halama, Trotter a Parks. Prišiel trest.

Košičania podnikli rýchly protiútok a zvýšili Růžičkom. Tento obranca tvrdo vystrelil z kruhu, Tomek puk iba vyrazil a z následnej dorážky ho spomínaný hokejista poslal už pod hornú žŕdku - 1:3. Zvolen sa však nepoddal a 38 sekúnd pred druhou prestávkou znížil v presilovke. Presne mieril z kruhu k bližšej žrdi Zuzin - 2:3.

Na začiatku tretej tretiny domáci nevyužili presilovku. V nej sa predral z pravej strany pred bránku Parks, ale mieril do žŕdky. Šancu mali na opačnej strane i hostia, v oslabení sa rútil na Tomeka Skokan, ale ani on nebol úspešný.

V ďalšej časti hry sa hráči spod Pustého hradu snažili vyrovnať. Dobrú možnosť mali paradoxne v oslabení, keď Košarišťan vykorčuľoval k mantinelu až za kruh, puk nezachytil, zmocnil sa ho Zuzin, ktorý z uhla netrafil prázdnu bránku súpera. Následne hral Zvolen presilovku a počas nej mali šance Mikúš a Tibenský. Neskórovali a nepodarilo sa to ani Sujovi. Ten vykorčuľoval z trestnej lavice, dostal sa do sólového nájazdu, no Tomek čaroval lapačkou.

Bezmocný však bol v 56. minúte. Po akcii Bortňáka dvakrát zasiahol, no napokon nešťastne za neho poslal puk vlastný spoluhráč Drgoň - 2:4. Uplynulo iba 50 sekúnd a bolo 2:5. Do úniku sa dostal Sukeľ a strelou po ľade prekonal gólmana HKM. V závere ešte nastrelili Východniar dve žŕdky z hokejok Čížeka a Rapáča, "bryndziari" nevyužili presilovku, takže stav sa už nemenil.